58 מיליון ש"ח יועברו לתגמולים הניתנים לנכי רדיפות הנאצים - 0404
58 מיליון ש קרן אור, קרן למשפחות שנפגעו מנגיף הקורונה

58 מיליון ש"ח יועברו לתגמולים הניתנים לנכי רדיפות הנאצים

שר האוצר ישראל כץ והשרה לשוויון חברתי וגמלאים מירב כהן סיכמו היום (שלישי) על העברת 58 מיליון שקלים לצורך עדכון שיעור התגמולים הניתנים לנכי רדיפות הנאצים ולנכי המלחמה בנאצים, ואת העלתם הרטרואקטיבית, החל מתאריך 1 באוקטובר 2019 ואילך.

משמעות העדכון הינה תוספת של מאות שקלים בשנה לניצולים, כאשר במקרים של ניצולים שדרגת נכותם גבוהה וכן רמת הכנסתם נמוכה, התוספת עשויה להגיע ליותר מ-1,500 שקלים בשנה.

השר כ"ץ: "אני רואה חשיבות רבה בתמיכה וסיוע לציבור שורדי השואה, בייחוד במקרים של הכנסה נמוכה ונכות גבוהה. הם מבוני המדינה שלנו ועלינו לדאוג לרווחתם בכל ימות השנה. כבן לניצולי שואה אני עומד על חובתנו לאפשר להם להזדקן בכבוד".

השרה כהן: "גילם הממוצע של שורדי השואה עומד על 85 ולצערי מדי יום אנחנו מאבדים עוד ועוד שורדי שואה. על כן מחובתנו לפעול למענם בהקדם ולאפשר להם להזדקן בכבוד.

לצד מהלך זה אנו מקדמים, יחד עם הרשות לניצולי השואה במשרדנו, צעדים נוספים שמטרתם לשפר את איכות חייהם של שורדי השואה. אני מודה לשר ישראל כץ על הירתמותו למען ניצולי השואה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]