טיוח וניגוד העניינים | כך הוסתרו חשדות לפלילים מצד חוקרים בתיקי נתניהו - 0404
טיוח וניגוד העניינים | כך הוסתרו חשדות לפלילים מצד חוקרים בתיקי נתניהו

טיוח וניגוד העניינים | כך הוסתרו חשדות לפלילים מצד חוקרים בתיקי נתניהו

בחשיפתו של העיתונאי עמית סגל בערוץ 12, הודיע הערב (שני) כי בכירים במערכת אכיפת החוק העבירו בימים האחרונים למבקר המדינה תלונה הנוגעת לתיקי ראש הממשלה בנימין נתניהו, אשר מגובה בעדויות ומסמכים רבים. הטענות: במערכת אכיפת החוק טייחו חשדות לפלילים מצד חוקרים בתיקים

על פי החשיפה, רב פקד אבי רוטנברג שניהל את חקירת המעונות של רעיית רה"מ, ואמור היה להיות גם בצוות שבודק את הקלטות מוזס-נתניהו, ניהל רומן עם ג'ודי ניר מוזס הנמנית בין מבקרי רה"מ, אחותו של נוני מוזס הנחקר.

ראש לה"ב וראש אגף החקירות במשטרה בחרו להשתיק את האירוע, תוך סיכומו בנזיפה וקידום רוטנברג לתפקיד אחר. שנה וחצי לאחר מכן סיפרה אשתו של רוטנברג לראש אגף חקירות כי היא הרומן עשוי לדלוף לתקשורת. רק אז עברה הפרשה למח"ש, שדרשו חקירה והאשימו את רוטנברג בהפרת אמונים.

עוד נחשף כי כשהחקירה הגיעה לידי פרקליט המדינה שי ניצן ומשנהו מומי למברגר, השניים הקשו על המשך קיומה. למברגר אסר על מח"ש לבדוק את תיק 2000 – "מסיבות מובנות", וטען כי אם לא הייתה סטייה מהשורה "אין צורך בפתיחת חקירה". שנה אחר כך מינה ניצן מנהלת חדשה במח"ש, שעיכבה יתרה את ההחלטה לפתוח בחקירה. לאחר שכל הקשורים בפרשה כבר פרשו מתפקידם, קבעה המנהלת כי לחקירה כבר "אין עניין ציבורי".

בפרשה שבה נהרג יעקב אל קיאן מאש המשטרה, קבע מפכ"ל המשטרה דאז רוני אלשיך כי אל קיאן היה "מחבל", אך לאחר חקירת מח"ש התברר כי מדובר באזרח חף מפשע. בתגובה הפיץ אלשיך כי במח"ש משקרים, וכשנדרש ניצן לטפל בו ובשוטרים הוא סגר את החקירה נגדם, ובמייל ששלח לראש מח"ש הודה כי אלשיך התנהג בצורה שערורייתית – אך לא יפעל נגדו "לטובת המערכת כולה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]