זו הסיבה ההזויה שבגינה מונע המנהל האזרחי את הנגשת מערת המכפלה - 0404
זו הסיבה ההזויה שבגינה מונע המנהל האזרחי את הנגשת מערת המכפלה 0404

זו הסיבה ההזויה שבגינה מונע המנהל האזרחי את הנגשת מערת המכפלה

מזה זמן רב מתנהל מאבק עיקש להנגשת מערת המכפלה. למרות אישורים משר הביטחון הנוכחי והקודם והודעת ראש הממשלה נתניהו שהוא מאשר להנגיש את המקום – מערת המכפלה אינה מונגשת לציבור הנכים וזאת בשל סחבת של המנהל האזרחי וגרירת רגליים מצד המנהל.

גרירת הרגליים מתבצעת למרות שמדובר במהלך הומניטרי שממנו יהנו יהודים וערבים, ולמרות סבל רב שנגרם מזה שנים לציבור הנכים, שנאלצים לעלות מדרגות רבות כדי להגיע להתפלל במקום. נכים רבים אף נמנעים מלהגיע למערת המכפלה בעקבות אי ההנגשה.

בתשובה לשאלה שהגיש ארגון זכויות האדם בצלמו למנהל האזרחי עלה כי המנהל מונע את הנגשת המקום בטענה כי הם עדיין ממתינים להסתגויות עיריית חברון. תשובת המנהל תמוהה ולא רק בשל העובדה שבראשות עיריית חברון עומד מחבל מורשע, שרצח שישה יהודים, אלא גם מכיוון שעבר המועד החוקי להגשת התנגדויות ומבחינה חוקית אפשר להנגיש את המערה בלי להמתין רגע אחד נוסף.

התאריך הראשון שנקבע להגשת ההסתייגויות היה ב-12 ביולי, ואכן הוגשו שתי התנגדויות של ארגון השמאל עמק שווה ושל עיריית חברון, למרות זאת ניתנה עוד הארכה עד 4.8 שבו התקיים דיון במינהל האזרחי לצורך הגשת מסמכים נוספים. בדיון טענו המשיגים שלא היו להם את כל המסמכים ולכן ההשגות שלהם לא מספיק משכנעות. המנהל האזרחי נעתר שוב, לפנים משורת הדין, הגיש להם את כלל המסמכים ונתן הארכה נוספת עד 25.8. ארגון עמק שווה הגיש התנגדות חדשה בזמן אולם עיריית חברון לא.
כעת אומרים במנהל שהדיון יתקיים לאחר השלמת הגשת ההתנגדות של עיריית חברון וזאת אפילו מבלי לקבוע מועד סופי להתנגדויות.

מארגון בצלמו נמסר: "מדובר בהחלטה שערורייתית ומקוממת. במקום שהמנהל האזרחי ידחוף בכל הכוח לאישור הנגשת מערת המכפלה – הוא מתחנן לראש עיריית חברון, תייסר אבו סנינא, שאחראי לרצח שישה ישראלים, שיגיש התנגדות. הכל במטרה לתקוע את ההנגשה. אנחנו דורשים משר הביטחון, בני גנץ, להנחות מייד
את המנהל האזרחי לחתום על היתר הבניה עוד היום".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]