הרמטכ"ל כוכבי: "בשם הממלכתיות נכון יהיה שכל אזרחי המדינה ישרתו בצה"ל או לפחות בשירות לאומי" - 0404
הרמטכ דובר צה"ל

הרמטכ"ל כוכבי: "בשם הממלכתיות נכון יהיה שכל אזרחי המדינה ישרתו בצה"ל או לפחות בשירות לאומי"

הרמטכ"ל, אביב כוכבי, התייחס הערב (חמישי) בטקס קצינים ונגדים מצטיינים לסוגיית חובת הגיוס.

אביב כוכבי: "מה הופך את צה"ל לארגון כל כך מיוחד, שפעם אחר פעם, זוכה לאמון הציבור, וגורם לאזרחי המדינה ביטחון וגאווה? התשובה נעוצה בראש ובראשונה בהיותו ארגון מקצועי, המגן באופן אפקטיבי בגבולות ותוקף, מסכל ומשמיד איומים באופן שיטתי וקבוע. אבל התשובה נעוצה גם בהיותו צבא עם ממלכתי- צבא העם, הפועל למען העם, שרק שיקולי טובת העם והמדינה לנגד עיניו.

לאורך כל התקופה האחרונה, אנו רואים את צה"ל יוצק תוכן של ממש לעיקרון הממלכתיות ולהיותו צבא העם בכל מקום, גם במקומות ובמגזרים שאינם סביבת הפעולה הרגילה שלו, בדיר אל אסד ובבני ברק, בביתר עילית ובאום אל פאחם, ועושה זאת ביחד יד ביד עם הרשויות המקומיות.

בשם הממלכתיות נכון יהיה שכל אזרחי המדינה, כולם, ישרתו בצה"ל או לפחות בשירות לאומי חלופי. לא מתקבל על הדעת שחיילי צה"ל יישאו לבד בנטל בזמן שרבים אחרים חופשיים מחובות. לא ייתכן שחיילי צה"ל מסכנים את חייהם בזמן שאחרים מטפחים את חייהם".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]