גנץ חתם על 4 צווי תפיסה לכספים ורכוש של חמאס: "נמשיך לפעול מול הטרור" - 0404
גנץ חתם על 4 צווי תפיסה לכספים ורכוש של חמאס: אריאל חרמוני, משרד הביטחון

גנץ חתם על 4 צווי תפיסה לכספים ורכוש של חמאס: "נמשיך לפעול מול הטרור"

שר הביטחון בני גנץ, חתם על 4 צווי תפיסה והגבלה ביחס לכספים ורכוש של חמאס בעזה ובעולם, וזאת בהיקף מצטבר של מיליוני שקלים. זאת כחלק מהמערכה הכלכלית נגד פעילי טרור אותה מתכלל המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון (מט"ל) ביחד עם שב"כ, אמ"ן, משרד החוץ וגורמים נוספים.

ברצועת עזה – השר חתם על צו תפיסה בהיקף של 900,000 דולר ביחס לחברת חלפנות והעברת הכספים "אסאמה אלבשיתי" והעומד בראשה, בגין פעילותה עבור החמאס.

בזירה הבינלאומית – השר חתם על צו להגבלת העברה של רכוש וכספים לראמי עבדו וחאלד טורעני המשמשים כחברי הנהלת ארגון אייפלסטיין, אשר פועל בבריטניה, משתייך לחמאס והוכרז בישראל. השר חתם על צו דומה נגד מחמוד אל חנפי המשמש כמנכ"ל המוסד ה"פלסטיני" לזכויות אדם, אשר פועל בלבנון, משתייך לחמאס והוכרז בישראל.

צווי התפיסה וההגבלה מפורסמים באתר המט"ל, מתורגמים לאנגלית ולערבית ומופצים במעגל רחב למערכת הפיננסית הממוסדת בארץ ובעולם, דבר שאמור להטיל מגבלות נוספות על אותם ארגונים, מוסדות ואנשים.

שר הביטחון גנץ אמר: "נמשיך לפעול מול הטרור בכל אופן שבו הוא פועל ובכל מקום. מערכת הביטחון, באמצעות המטה הלאומי ללוחמה כלכלית בטרור במשרד הביטחון, תרדוף אחר ארגוני הטרור בארץ ובעולם, ותדאג לקטוע את שרשרת ההפצה של כספי הטרור".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com