סנגורי אלוביץ׳ לבית המשפט: ״סיווג בדיקת התמליל כ״נייר פנימי״ - להטוט שנועד לתרץ״ - 0404
סנגורי אלוביץ׳ לבית המשפט: ״סיווג בדיקת התמליל כ״נייר פנימי״ – להטוט שנועד לתרץ״ יונתן סינדל, פלאש 90

סנגורי אלוביץ׳ לבית המשפט: ״סיווג בדיקת התמליל כ״נייר פנימי״ – להטוט שנועד לתרץ״

פרקליטי הזוג אלוביץ׳, עורכי הדין ז׳ק חן ומיכל רוזן-עוזר הגיבו הבוקר (רביעי) לבית המשפט להודעת הפרקליטות מאתמול שבה הודתה הפרקליטות כי ערכה בדיקה בעניין פערי תמליל חקירתו של אור אלוביץ׳ וידעה כי התמליל אינו משקף את ההקלטה, אולם סיווגה את הבדיקה כ״נייר עבודה פנימי״ ועל כן לא העבירה אותו להגנה.

בתשובתם לבית המשפט המחוזי בירושלים, טוענים סנגורי אלוביץ׳ כי הודעת הפרקליטות ממחישה כי קיימים פערים משמעותיים בין התנהלות החקירה בפועל כפי שעולה מהקלטתה לבין התמליל שנמסר להגנה כחומר חקירה, אולם כי גם מקום בו התקיימה בדיקה של היועץ המשפטי לממשלה מול המשטרה והפרקליטות, וכי ידוע היה למאשימה, טרם הגשת כתב האישום, שתמליל החקירה אינו משקף את האופן בו התנהלה החקירה – היא לא גילתה נתון זה להגנה.

עוד מחדדים סנגורי אלוביץ׳ כי בתגובתה, הפרקליטות למעשה אינה חולקת על כך שלפני שליחת מכתבו של היועץ המשפטי לממשלה ליו"ר לשכת עורכי הדין, ידוע היה לה כי קיימים פערים בין תמליל החקירה לבין הקלטת שכן לצורך מענה למכתבו של יו"ר הלשכה, היא האזינה לקלטת ואף ערכה מסמך מתוקן.

״המאשימה מבקשת ליישב בין טענתה בדבר העדר "מידע נוסף" ברשותה, לבין הנתון לפיו לכל הפחות ביחס לתמליל חקירתו של אור אלוביץ' ברור שהיא החזיקה בתמליל מתוקן, בהגדרתה את התמליל כ"נייר פנימי". לשיטתה, משהגדירה את תיקוניה בתמליל כ"נייר פנימי" פטרה עצמה מהעברתו להגנה. מדובר בלא יותר מלהטוט שנועד לתרץ מדוע את שהיה על המאשימה להעביר להגנה, לא העבירה עד כה ומתעקשת שלא למסור אותו גם עתה משנתגלה שהוא ברשותה״, כתבו סנגורי אלוביץ׳.

לאור מה שנחשף אתמול, מבקשים עורכי הדין חן ורוזן-עוזר מבית המשפט להורות לפרקליטות להעביר להגנה באופן מידי את התמליל המתוקן שסווג על ידה כ'חומר פנימי', וכן למסור להגנה את יתר התמלילים המתוקנים שברשותה. בנוסף מבקשת ההגנה לחייב את הפרקליטות לערוך תמלולים חדשים ומדויקים לכל החקירות בהן קיים פער בין התמליל לבין הקלטות ולערוך רשימת חומר חקירה מלאה ונכונה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]