לכבוד פתיחת שנה"ל: הצעת ח"כ גולן למניעת שיימינג ומיגור תופעת החרם - 0404
לכבוד פתיחת שנה

לכבוד פתיחת שנה"ל: הצעת ח"כ גולן למניעת שיימינג ומיגור תופעת החרם

חברת הכנסת מאי גולן הודיעה היום (שלישי) לכבוד פתיחת שנת הלימודים, כי ביום ראשון הקרוב צפויה להתכנס וועדת השרים לענייני חקיקה, כדי לאשר את הצעת החוק שלה – שמטרתה להתמודד עם תופעת החרם וה"שיימינג" בבתי הספר.

חה"כ מאי גולן: "בהצלחה לכל התלמידים והתלמידות שלנו ובמיוחד לאלו שעלו הבוקר לכיתה א׳. למרות מצב הקורונה חשוב לחזור לשגרת לימודים על אף כל המגבלות הקיימות. ואם כבר לחזור לבית הספר, אז חשוב שהילדים ובני הנוער ירגישו בטוחים ומוגנים באותה מסגרת.

ביום ראשון הקרוב צפויה להתכנס וועדת השרים לענייני חקיקה כדי לאשר את הצעת החוק שאני מקדמת ובאה להתמודד עם תופעת החרם וה"שיימינג" בבתי הספר. מדובר בתופעה המשאירה צלקות קשות בקרב תלמידים ובני נוער ויש לשים לה סוף באמצעות מספר צעדים המופיעים בחוק כמו מוקד פניות ייחודי לדיווח על אותם מקרים, ליווי פסיכולוגי לאותם תלמידים שעברו נידוי וממונה בית ספרי אשר יהיה אחראי למניעת החרם החברתי ויוענקו לו סמכויות בנושא ואף ישמש ככתובת זמינה ואקטיבית להורים.

כל הורה צריך להרגיש מספיק בטוח לשלוח את האוצר שלו לבית הספר ולדעת שיחזור שלם ובריא בגופו ובנפשו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]