ש"ס הגישה עתירה לפתיחת נחל האסי לכלל הציבור באופן מיידי - 0404
ש

ש"ס הגישה עתירה לפתיחת נחל האסי לכלל הציבור באופן מיידי

הבוקר (שלישי) הגישו מפלגת ש"ס וח"כ משה ארבל עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בנצרת, בדרישה לפתיחה מיידית של הנחל לכלל תושבי ישראל. העתירה מתייחסת לחסימת דרכי הגישה לנחל האסי, על-ידי קיבוץ ניר דוד, וזאת בניגוד לחוק ולהסכמי הקיבוץ עם מנהל מקרקעי ישראל.

העתירה מורכבת מצו ביניים המבקש ראשית כל, לשנות את המצב בשטח באופן מיידי. שכן, גם אם רוצים להגיע לפשרה יש לעשות את הדיון בשערים פתוחים. וכן מהעתירה עצמה אשר מבקשת שבאופן קבוע לא ייחסמו הדרכים והנחל השייך לכלל עם ישראל.

הן פסיקת בג"ץ והן עמדתו העקבית של היועץ המשפטי לממשלה, ביחס לאיסור המוחלט למנוע גישה לשטחים ציבוריים למי שאינו תושב, הינם ברורים. ואף ביחס לסוגיה זו הביע המשנה ליועמ"ש את עמדתו.

ח"כ ארבל: "המציאות בה חברת "שמירה" חוסמת דרכים סטוטוריות הינה בלתי חוקית בעליל. הנחל, לכל ארכו, שייך לכלל הציבור ולכן מצופה שהחוק יחול על כולם באופן שווה. אני גאה להיות חלק מסיעת ש"ס בראשות השר אריה מכלוף דרעי, שחרטה על דגלה להיות לפה לאוכלוסיות פריפריאליות ואשר עושה כל שביכולתה לייצג את זכויות אלו בכל דרך אפשרית. בכנסת. בממשלה ובעת הצורך אף בעתירות לבית המשפט.

באם תתקבל, תחול העתירה באופן שווה על רעננה כניר דוד ואף מעגן מיכאל. שטחים ציבוריים שייכים לכלל עם ישראל ואין אף גוף שרשאי לנכס אותם, כל שכן להרוויח מהם כסף שלא כדין".

בתגובה לעתירה מסרו חברי מחאת "משחררים את האסי": "תם העידן בו קיבוץ ניר דוד או כל קיבוץ באשר הוא רשאי לעשות שימוש בקרקע ציבורית השייכת לכולנו. אנו סמוכים ובטוחים כי בית המשפט יפסוק על-פי לשון החוק ובעקבוץ ערכאות משפטיות אחרות, כי על חברי הקיבוץ לפתוח את השער לכולם. נחל האסי לא שייך ל-300 משפחות ולכל אדם המוכן לשלם כ-1,700 ש"ח ללילה בצימר על גדות הנחל, הוא שייך לכולנו.

פוליטיקאים שונים הביעו בהזדמנויות שונות תמיכה במחאה, אך בפועל לא פעלו לסיום העוולה הזו. זאת כמעט ומלבד חבר הכנסת משה ארבל, בשליחותו של יו"ר תנועת ש"ס אריה דרעי, שלאורך כל הדרך עמדו עמנו, כל תושבי מדינת בכלל ותושבי בית שאן בפרט, בפעולות אקטיביות ולא רק הצהרות. ועל זאת עם ישראל ואנחנו חייבים לכם תודה.

אנו קוראים לכל הפוליטיקאים ללכת בדרכה של תנועת ש"ס, כל שכן לאלו המתכוונים לרוץ לראשות הממשלה (גנץ, אשכנזי, נתניהו, בנט ולפיד), הפעם לא תוכלו להגיע לכאן רק בבחירות. רוצים לראות אתכם כאן בשגרה עומדים מול מתקפה וגזל אלים של 300 משפחות מכל עם ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]