ח"כ שטרית: "האוזר מעכב דיון בעניין הנגשת מערת המכפלה" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ שטרית: "האוזר מעכב דיון בעניין הנגשת מערת המכפלה"

חברת הכנסת קטי שטרית (הליכוד) פנתה הבוקר (שלישי) ליו"ר הכנסת יריב לוין, בבקשה שימנע את עיכובו של דיון בנושא הנגשת מערת המכפלה בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת.

בקשתה של שטרית לקיים דיון מהיר אושרה ע"י נשיאות הכנסת לפני כשלושה שבועות, אך יו"ר הוועדה, ח"כ צבי האוזר, טרם קבע מועד לקיימו, זאת בניגוד לתקנון הקובע כי "וועדה שהועבר אליה נושא לדיון מהיר, תחל בדיון בתוך עשרה ימים מיום החלטת נשיאות הכנסת".

ח"כ שטרית כתבה ליו"ר הכנסת: "כפי שידוע לך, סעיף 60 לתקנון הכנסת מחייב קיום של דיון מהיר אשר התקבל תוך עשרה ימים. דחיית הדיון נוגדת את תקנון הכנסת, לכן אודה להתערבותך בהקדם".

כזכור, מאז בחירתה לכנסת, פעלה שטרית לקידום הנגשת מערת המכפלה באמצעות הצבת מעלית שתשרת מתפללים ומבקרים בני כל הדתות. בקשתה לקיים דיון מהיר באה בעקבות החלטת ועדת התכנון של המנהל האזרחי שלא לדחות על הסף את ההתנגדויות להנגשת האתר הקדוש, דבר שעלול לעכב ואף למנוע לחלוטין את ההליך.

עוד עולה מפרסומים שונים כי האיחוד האירופי עומד מאחורי מימון המאבק בהנגשת המערה, שהוכרה כאתר מורשת עולמי ע"י אונסק"ו. על כן, בפנייתה הוסיפה ח"כ שטרית: "לא ייתכן שכסף זר יבחוש בענייניה הפנימים של מדינת ישראל ויפגע בזכות לנגישות, לתנועה ולחופש הפולחן של אזרחי ישראל, של הערבים ושל מאות אלפי התיירים הפוקדים את המקום מדי שנה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]