אדלשטיין: "קיבלנו החלטה לא פשוטה, למען בריאות הציבור" - 0404
אדלשטיין: מאיר אליפור

אדלשטיין: "קיבלנו החלטה לא פשוטה, למען בריאות הציבור"

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין קיים הבוקר (שלישי) סיור בבתי ספר באפרת ובגוש עציון עם ראשי המועצות עודד רביבי ושלמה נאמן.

בפתח הסיור אמר אדלשטיין: "קיבלנו החלטה לא פשוטה – לפתוח את מערכת החינוך בישראל למרות השתוללות הנגיף. לא בכל המדינות בעולם התקבלו החלטות כאלה, אבל הצורך להחזיר את הילדים למערכת החינוך ולתת להורים להמשיך לעבוד היה לנגד עינינו. צריך לחיות בצל הקורונה, לעשות הכל לדכא את הנגיף, לשטח את העקומה ולזכור שהקורומה עדיין כאן. לא מקובלות עלי הגישות של "אין קורונה" או של "לסגור הכל".

אבל אפשר להמשיך בכך רק אם נקיים את ההנחיות של משרד הבריאות. קיבלנו החלטה לא פשוטה נוספת אתמול לא לפתוח את מערכת החינוך ביישובים האדומים. אני מבין את הקושי של ההורים, המורים והילדים שהתכוננו ללכת לכיתות. אבל אני צריך להבין – קבלת ההחלטה סמוך לתחילת השנה אפשרה לנו להגיע עם רשימת ישובים מעודכנת. אם היינו מקבלים לפני כמה ימים את ההחלטה היו נכנסים ישובים נוספים לרשימה, ולא היינו מוכנים לעשות זאת. ההחלטה נועדה לבריאות הציבור, לא ענישה. עיר אדומה תהפוך לירוקה אם הרשויות והתושבים יפעלו ביחד לנצח את הנגיף".

שר הבריאות התייחס לעניין הסכם השלום עם איחוד האמירויות והריבונות ביו"ש, ואמר: "באמירויות נמצאת משלחת ישראלית כולל מנכ"ל הבריאות ומסכמת על שיתופי פעולה. ההסכם חשוב ביותר ומבשר שינוי גדול באזור. אבל אני לא רואה שום סיבה שבעולם שההסכם החשוב הזה יהיה על חשבון הריבונות. צריך להמשיך לעשות שלום, והוכחנו שזה אפשרי, וביד השניה לפעול להחלת הריבונות בכל ישובי יהודה ושומרון. דווקא ההסכם מוכיח ששלום לא חייב להיות כרוך בוויתורים וחולשה אלא יכול להתבסס על עמידה על זכויותינו".

ראשי המועצות בירכו את אדלשטיין על ביקורו. עודד רביבי, ראש מועצה מקומית אפרת: "אנחנו נרגשים מהבחירה של השר לפתוח איתנו את שנת הלימודים בתקופה המאתגרת של הקורונה. אנחנו מודים לו, לראש הממשלה ולפרופ' גמזו על המאמצים הכבירים לפתוח את שנת הלימודים תוך דאגה לילדי ישראל ולבריאות כולנו. אנחנו נקפיד על הכללים והנהלים כפי שהגדירו אנשי המקצוע. שנה טובה".

שלמה נאמן, ראש המועצה האזורית גוש עציון: "אני מודה לשר יולי אדלשטיין שבחר וראה לנכון לפתוח את שנה"ל הלימודים המיוחדת הזאת בחבלי הארץ של גוש עציון ואפרת. כמי שבחר בתחילת דרכו להתיישב לראשונה בארץ ישראל בגוש עציון, זו סגירת מעגל חשובה וראויה".

מאיר אליפור

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]