ח"כ כהנא: "הגיע הזמן להסדיר את מערכת הכשרות בישראל ולא להגיע ל"הבנות" - 0404
ח עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ כהנא: "הגיע הזמן להסדיר את מערכת הכשרות בישראל ולא להגיע ל"הבנות"

ח"כ מתן כהנא הגיב הבוקר (שלישי) על הודעת הרבנות הראשית כי תאפשר לבתי עסק פיקוח כשרות ע"י גוף חיצוני, ואמר כי "הגיע הזמן להסדיר את מערכת הכשרות בישראל ולא להגיע ל"הבנות".

כהנא הוסיף: "מערך הכשרות בישראל סובל במשך עשרות שנים מליקויים קשים, והדבר גורם לפגיעה חמורה באמון של הציבור במערכת הכשרות הממלכתית. ליקויים אלו לא ייפתרו באופן נקודתי.

הגיע הזמן שהרבנות תציג פתרון מקיף וכולל לכלל בעיות מערכת הכשרות ותסדיר את כלל הסוגיות הנוגעות למערכת הכשרות, ובכלל זה את עבודתם של גופי הכשרות הפרטיים בחקיקה.

המצב בו גורמים משפטיים מגיעים ל"הבנות" פעם עם בד"צ זה או אחר בעניין יבוא, ופעם עם כשרות צהר בעניין הכשרות בארץ פוגע במעמדה של הרבנות הראשית והעומדים בראשה ומרוקן מתוכן את סמכויותיהם.

השדולה לשיפור שירותי הדת בראשותי תפעל בשיתוף עם המשרד לשירותי דת להסדרה כוללת של מערך הכשרות בחקיקה. לאזרחי ישראל מגיע מערך כשרות יעיל, שקוף שווה לכולם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]