פניה לשר החוץ: פעל למניעת התקפות על אלביט בחו"ל - 0404
פניה לשר החוץ: פעל למניעת התקפות על אלביט בחו

פניה לשר החוץ: פעל למניעת התקפות על אלביט בחו"ל

ארגון 'עד כאן' פנה לשר החוץ, גבי אשכנזי, ולמנכ"ל משרד החוץ, אלון אושפיז, בבקשה לעצור את תקפות 'Palestine Action' נגד משרדי חברת אלביט בבריטניה, ולמצות את הדין עם המתפרעים. נזכיר כי חברי הקבוצה החלו לפני כחודשיים לפעול נגד משרדי החברה כחלק מהתנגדותם לשיתוף הפעולה של חברות בריטיות עם ישראל.

במכתב תואר כי בחודש יולי התאגדו מספר ארגוני BDS פרו פלסטיניים בבריטניה תחת השם 'Palestine Action', התאגדות המשמשת רשת של ארגוני חרם על ישראל בבריטניה. "מדובר בקבוצת פעילים רדיקליים אשר החליטו לפעול נגד שיתוף פעולה של חברות בריטיות עם מה שהם מכנים 'משטר האפרטהייד של ישראל'".

עד כה התמקדה הקבוצה בחברת אלביט, בשל הקשר ההדוק שיש לחברה עם צה"ל. פעילי הקבוצה פרצו פעמיים בחודש החולף למשרדי החברה בבריטניה, תקפו את השומר במקום וביצעו וונדליזם במשרדים שכלל ריסוס כתובות גרפיטי, שפיכת צבע אדום בכל קומת הכניסה ועוד.

עוד צוין במכתב כי פעילי הקבוצה כלל לא מנסים להסתתר או להתחבא, אלא מפרסמים את פעולותיהם האלימות וקוראים לפעילים נוספים להצטרף. בטוויטר של הקבוצה ניתן לצפות בסרטון המתעד את פעולות הוונדליזם והתקיפה.

לפי מכתב 'עד כאן', אלביט הינה הקורבן הראשון לתקיפות הארגון, והם מתכוונים להחריף את ההתקפות האלימות על חברות נוספות העובדות בשיתוף פעולה עם ישראל. כאמור, 'עד כאן' פנו לשר החוץ בבקשה לעצור את המתרחש.

"אנו פונים אליכם כמי שאמונים על יחסי החוץ של מדינת ישראל וכמי שלאחרונה התייחסו בחומרה לאירועי ונדליזם וגרפיטי שבוצעו נגד משרדי האיחוד האירופי בישראל. חלק מהפעילים פועלים בפנים גלויות וללא הסתרת שמם, אנו מצפים שרשויות החוק בבריטניה יפעלו לצורך מניעת ההתקפות הבאות ומיצוי הדין עם המתפרעים בנוגע לאירועים שכבר התרחשו", נכתב בפניה.

גלעד אך מנכ"ל 'עד כאן': "כנגד מדינת ישראל פועלים שלל ארגונים אנטי ישראליים, הן בארץ והן בחו"ל. יש להוקיע את הארגונים הללו, לעצור את פעולותיהם לאלתר ולהילחם בהם עד שיפסיקו להשחיר את מדינת ישראל ואזרחיה בפני מדינות העולם.

אני קורא לשר החוץ ולגורמים האחראיים במשרד החוץ לא לעמוד בחיבוק ידיים נוכח המתקפות הבינלאומיות על גורמים ישראלים ברחבי העולם, לדרוש מרשויות האכיפה הבריטיות לפעול למתן עונש מרתיע לפורעים ולאפשר לישראלים שוויון זכויות ברחבי העולם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]