ח"כ גולן בתלונה לועדת האתיקה נגד יעלון: "הסתה משוללת רסן כנגד המשטרה" - 0404
ח עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ גולן בתלונה לועדת האתיקה נגד יעלון: "הסתה משוללת רסן כנגד המשטרה"

חברת הכנסת מאי גולן הגישה תלונה לועדת האתיקה נגד בוגי יעלון בעקבות דבריו המשווים לכאורה בין שוטרי משטרת ישראל ל"ממלאי הפקודות" בגרמניה הנאצית.

במכתב ליו"ר ועדת האתיקה, ח"כ טלי פלוסקוב, כתבה גולן: "אני פונה אליך בהמשך להתבטאויותיו חסרות התקדים ומשוללות הרסן של יו"ר מפלגת תל"ם- חה"כ בוגי יעלון כנגד משטרת ישראלוזאת מיום ראשון ה-23.8, במסגרתן השווה במשתמע את התנהלות השוטרים בהפגנת השמאל נגד נתניהו מיום שבת ה-22.8, למעשי הנאצים.

מדברי חה"כ יעלון: "אני ממליץ למפקדי ושוטרי מחוז ירושלים במשטרת ישראל, לקרוא את ספרו של יגאל עילם 'ממלאי הפקודות'". אציין כי ספר זה עוסק ב"פקודה הנעלמה של היטלר להשמדת היהודים במלחמת העולם השנייה". בכך בעצם, ביקש חה"כ יעלון להשוות את התנהלות משטרת ישראל וכוחות הביטחון בהפגנות השמאל – לממלאי הפקודות ב"גרמניה הנאצית" ואף רמז בצרה בוטה אודות "היד הנעלמה" של ראש הממשלה מר בנימין נתניהו ב"דיכוי" הפגנות השמאל והפסקתן.

מיותר לציין עד כמה הסתה מסוג זה שהינה משוללת רסן לכל דעה, מסכנת את שמירת שלטון החוק וכן את שלומם של שוטרי ושוטרות ישראל המסכנים את חייהם יום ולילה בהבטחת שלומם וביטחונם של אזרחי ישראל.

הסתה זו הינה מסוכנת בדרגה חמורה במיוחד כאשר היא מגיעה מנבחר ציבור שאמור לשמש דוגמא לבוחריו. כמו כן, קריאותמפורשות להסתה ואלימות המגיעות מנבחרי ציבור מהשמאל – סופן עלול להיות מר מאוד עבור אזרחי מדינת ישראל.

אל לנו לתת יד ולהעלים עין כנגד מקרים מעין אלו ולכן אבקשך לדון במקרה החמור בהקדם האפשרי".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]