גנץ: "נפעל עם האמריקאים כדי לוודא שהעליונות הביטחונית הישראלית נשמרת" - 0404
גנץ: חורחה נובמינסקי, לע״מ

גנץ: "נפעל עם האמריקאים כדי לוודא שהעליונות הביטחונית הישראלית נשמרת"

הסתיימה כעת (ראשון) פגישת שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ ושר החוץ גבי אשכנזי עם היועץ הבכיר לנשיא ארה"ב, ג'ראד קושנר, היועץ לביטחון לאומי של ארה"ב, רוברט אובריאן, השליח למשא ומתן בינלאומי, אבי ברקוביץ והשליח המיוחד בנושא איראן, בריאן הוק וחברי המשלחת האמריקאית המבקרת באזור.

בפגישה בירך השר גנץ את קושנר על הצלחתו של הממשל האמריקאי להביא לפריצת דרך בנורמליזציה מול איחוד האמירויות וציין כי הוא רואה בכך בשורה משמעותית לחיזוק היציבות במזרח התיכון. גנץ אמר כי הוא בטוח ששותפות נוספות יהיו צד להסכמים בקרוב וכי טוב יעשו ה"פלסטינים" אם יפסיקו לעמוד בסירובם לשיח ויחזרו לשולחן המו"מ.

שר הביטחון הדגיש כי הוא נכון לפעול יחד עם הממשל האמריקאי בכדי למצוא את הדרכים הנכונות לוודא שהעליונות הביטחונית הישראלית, החיונית ליציבות האזורית, נשמרת.

המשתתפים דנו במאמצים המשותפים לבלום את ההתפשטות והתוקפנות האיראנית ולמנוע את התחמשותה הגרעינית. הם הביעו את נכונותם לפעול בשיתוף פעולה עם כל מדינה אשר נכונה לעשות את הדבר הנכון והנחוץ בעת הזו – אמברגו נשק כולל ואפקטיבי.

שר הביטחון גנץ אמר בסיום הפגישה: "אני מבקש להודות לג'ארד קושנר באופן אישי ולמשלחת כולה על מאמציה החיוביים לכונן שלום באזורנו ועל מחויבותה של ארה"ב לביטחון ישראל. נמשיך לעבוד ביחד באופן רציף, כדי לקדם את האינטרסים האסטרטגיים והערכים המשותפים שמדינותינו חולקות".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]