השר כ"ץ: "יו"ר ההסתדרות הסכים לפגיעה בעיקר במקבלי השכר הנמוך - דבר המנוגד לעמדתי" - 0404
השר כ דוברות הכנסת

השר כ"ץ: "יו"ר ההסתדרות הסכים לפגיעה בעיקר במקבלי השכר הנמוך – דבר המנוגד לעמדתי"

שר האוצר ישראל כ"ץ ביקר היום (ראשון) את יו"ר הסתדרות העובדים, ארנון בר-דוד, שעדיין לא הגיע להסכמות עם משרד האוצר.

השר כ"ץ הדגיש כי בר-דוד הסכים לפגיעה בעיקר במקבלי השכר הנמוך: "ברגע האמת מסתבר שיו"ר ההסתדרות נכנע ללחץ של מקבלי השכר הגבוה והפנסיות הגבוהות במגזר הציבורי, שנדרשים לתרום את חלקם במאבק בקורונה לטובת המובטלים, העצמאים ובעלי העסקים, ונמנע מלהגיע להסכמות. יו"ר ההסתדרות הסכים לפגיעה בעיקר במקבלי השכר הנמוך – דבר המנוגד לעמדתי.

בכוונתי להמשיך ולפעול להשגת הסכמות עם יו"ר ההסתדרות שיאפשרו לוודא את תרומת המגזר הציבורי למאבק בקורונה. במידה ולא יושגו ההסכמות אביא את הצעת המחליטים בנושא לאישור הממשלה ולחקיקה בכנסת".

בר-דוד הגיב לדברי השר: "אי אפשר לפגוע באופן גורף ב-700 אלף עובדים שמניעים את המשק ועובדים לילות כימים למענו ולמען הציבור כולו. לא ייתכן שבחסות הקורונה ייעשה ניסיון לפגוע בשכרם של עובדי המגזר הציבורי במקביל לכך שמתבצעת חלוקת כספים למגזרים שונים, לאלה שצריכים לקבל סיוע ולאלה שלא. איני חושש ממאבק – תפקידי הוא לשמור על כל אחת ואחד מהעובדות ומהעובדים במדינת ישראל ולקדם את הכלכלה שלנו, וכך אני מצפה שינהג גם שר האוצר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]