תנועת אומ״ץ ליועמ״ש: הסבר את דבריו של אלשיך ביחס אלייך וביחס לליאת בן ארי - 0404
תנועת אומ״ץ ליועמ״ש: הסבר את דבריו של אלשיך ביחס אלייך וביחס לליאת בן ארי דוברות המשטרה

תנועת אומ״ץ ליועמ״ש: הסבר את דבריו של אלשיך ביחס אלייך וביחס לליאת בן ארי

בעקבות דו״ח מבקר המדינה המצביע על שחיתות, לכאורה, במחלקת הרכש של המשטרה, הייתה זו תנועת אומ״ץ הראשונה להגיש בפני היועמ״ש ובפני ראש מח״ש דרישה לפתיחה בחקירה פלילית נגד מפכ״ל המשטרה, רב ניצב רוני אלשיך ומעורבים בפרשת ׳המימד החמישי׳. התלונה הוגשה ב-28 במרץ 2019, ומאז לא נודע על חקירת המעורבים בפרשה פרט לידיעה כי מ״מ פרקליט המדינה הורה לפתוח בחקירה.

תנועת אומ״ץ פנתה הבוקר (ראשון) באמצעות יו״ר התנועה, פליצ׳ה פלד ויו״ר המועצה הציבורית שליד אומ״ץ, עו״ד יצחק מינא, ליועץ המשפטי לממשלה, הד״ר אביחי מנדלבליט בבקשה לקבל תשובות בקשר לראיון עם המפכ״ל לשעבר, אלשיך, שערכה הכתבת לי נעים בחדשות במוצ״ש בערוץ 12 (אתמול, ה-29 לאוגוסט). ממשרדו של היועץ המשפטי נמסר כי הפנייה התקבלה.

בתנועת אומ״ץ למינהל תקין, מבקשים הבהרות מהיועמ״ש בנקודות הבאות:

 במהלך הראיון נשאל אלשיך על ידי המראיינת: ״כשאתה רואה מתקפות על מנדלבליט, על ליאת בן ארי?״, תשובת אלשיך: ״מתקשר לגבות״.

המראיינת: ״מה? מרים טלפון?״, תשובת אלשיך: "בוודאי".

בתנועת אומ״ץ רואים בחומרה רבה כל פנייה טלפונית של מעורב בחקירה הפונה לגורמים האמונים על ההחלטות שעשויים להכריע בעניינו ובעניין המעורבים בפרשה.

כותבים ראשי התנועה ליועמ״ש: ״לאור זאת ובטרם נפעל על פי כל דין, אנו מבקשים לברר עם כבודו ולקבל תשובות לשאלות: (1) מתי הייתה הפניה/יות הטלפונית/יות של אלשיך אליך? (2) אם יש הקלטה/תרשומת של השיחה/ות הנ"ל? (3) האם נערך זיכרון דברים לשיחה/ות? (4) האם גורמי החקירה עודכנו על פניותיו של אלשיך אליך ולעו״ד ליאת בן ארי?״.

תנועת אומ״ץ, אזרחים למען מנהל תקין וצדק חברתי ומשפטי, עומדת בראש המאבק בשחיתות השלטונית ופועלת למען הקניית ערכי המנהל התקין, טוהר המידות והדמוקרטיה. כמו כן פועלת תנועת אומ״ץ למען צדק חברתי ומשפטי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]