תושבי רחביה וטלביה עתרו נגד העירייה וראש העיר בדרישה לפנות מאחזי השמאל הבלתי חוקיים בבלפור - 0404
תושבי רחביה וטלביה עתרו נגד העירייה וראש העיר בדרישה לפנות מאחזי השמאל הבלתי חוקיים בבלפור 0404

תושבי רחביה וטלביה עתרו נגד העירייה וראש העיר בדרישה לפנות מאחזי השמאל הבלתי חוקיים בבלפור

למעלה מ -70 תושבי השכונות טלביה ורחביה, (המשקפים חלק קטן, מתוך מאות תושבים אשר מעוניינים היו לעתור בפועל), הגישו הבוקר (ראשון), עתירה בהולה ובקשה למתן צו ביניים, נגד ראש עיריית ירושלים, משה לאון באופן אישי וכן נגד העירייה, בדרישה לפנות את המאחזים הבלתי חוקיים בבלפור.

העתירה מוגשת לאחר שעו"ד חור אוריאל ניזרי, המייצג את תושבי השכונות רחביה וטלביה בירושלים, ניסה פעם אחר פעם להגיע להבנות עם העירייה, בשם התושבים, אשר בחרה לפעול ביחד עם ראש העיר נגד התושבים.
עיריית ירושלים וראש העיר משה לאון, התעקשו על הותרת המאחז הבלתי חוקי בבלפור בפועל, בניגוד להוראות החוק, כאשר אף ראש העיר הודה, כי לא נתן רישיון למאחז הבלתי חוקי בבלפור והתנהלותו מעבר להיותה בניגוד לחוק, מעוררת שאלות קשות בדבר המניעים להתנהלות זו.

עו"ד ניזרי בשם התושבים מוסר כעת, כי "החשש לפיו ראש העיר פועל ממניעים פסולים, על גבם של התושבים תוך זלזול בחוק ובהחלטת בית המשפט העליון, לא הותיר בידי התושבים ברירה והם עתרו נגד ראש העיר. הפקרת התושבים, אי אכיפת החוק ופגיעה קשה כל כך בתושבי השכונות, היא מעשה פסול ומכוער ויש לעשות הכל בכדי לעצור את האנרכיה. המציאות הזו בלתי נסבלת והתנהלות העירייה הינה בגדר פשע כלפי התושבים. לא יעלה על הדעת, כי העירייה תבחר לפעול במעשה ו/או במחדל, נגד התושבים תוך שהאחרונה פועלת למסד אנרכיה בשכונות".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]