השר הנגבי במצפה כרמים: "אין להעניש מתיישבים שפעלו בתום לב מובהק" - 0404
השר הנגבי במצפה כרמים: דוברות משרד ההתיישבות

השר הנגבי במצפה כרמים: "אין להעניש מתיישבים שפעלו בתום לב מובהק"

שר ההתיישבות צחי הנגבי ביקר היום (ראשון) ביישוב מצפה כרמים, על רקע החלטת בגץ להרוס עשרות בתי יהודים במקום, וזאת למרות שהבנייה נעשתה באישור המדינה.

השר הנגבי, יחד עם מנכ״ל המשרד אבי נעים, נועד עם נציגי המשפחות המתגוררות בישוב למעלה מעשרים שנה, ושמע מהם כי משמעות הפסיקה הינה הריסת הישוב כולו, בו מתגוררים כמאתיים וחמישים תושבים.

בתום המפגש אמר הנגבי: ״כפי שראש הממשלה נתניהו אמר בעקבות הפסיקה, מדובר בהחלטה שגויה שיש לעשות כל מאמץ לשנותה.
אל לנו לאכזב את המתיישבים, מלח הארץ, שעלו על הקרקע ביוזמת ובתמיכת כל רשויות המדינה המוסמכות, ולא הפרו מעולם חוק כלשהו. גם אם נפלו פגמים בדרך בה התקבלו לפני שנים רבות החלטות מינהליות מסויימות, אין להעניש מתיישבים שפעלו בתום לב מובהק. משרד ההתיישבות בראשותי יפעל יחד עם משרד ראש הממשלה ומשרד המשפטים לבחון את כל הדרכים לפיתרון הנושא שלא בדרך של עקירת אנשים מביתם״.

מנכ"ל משרד ההתיישבות אבי נעים מסר בתום הפגישה: "הבוקר נפגשנו עם תושבי הישוב שביום חמישי האחרון בג"צ פסק כי בתיהם יהרסו. המקרה של מצפה כרמים הוא דוגמא מובהקת למצב בו המדינה ומערכת המשפט צריכים לסייע לתושבים שומרי החוק למצוא פתרון חוקי ולמנוע חורבן של ישוב יהודי. אנו במשרד ההתיישבות נירתם ללוות את תושבי מצפה כרמים ולסייע להם במציאת פתרונות חוקיים שיימנעו את הרס הישוב".

ממטה המאבק נמסר: "אנו מודים לשר ההתיישבות צחי הנגבי על התגייסותו המהירה לנושא. אנו דורשים לתת מענה חקיקתי ומשפטי שבו היישוב לא יפונה שוב. הבהרנו כי אין בכוונת התושבים להתפנות ולהיענות לפסיקה הפוליטית של בגץ".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]