השר אוחנה: "לראשונה - משלחת לוחמי אש תצא לארה"ב לסייע בכיבוי דליקות הענק" - 0404
השר אוחנה:

השר אוחנה: "לראשונה – משלחת לוחמי אש תצא לארה"ב לסייע בכיבוי דליקות הענק"

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, יחד עם נציב כבאות והצלה, רב-טפסר דדי שמחי ומנכ"ל משרד הבט"פ ניצב (בדימוס) משה (צ'יקו) אדרי בירכו הערב (מוצאי שבת) את חברי משלחת הכיבוי וההצלה בקריית הכבאות טרם יציאתם לקליפורניה.

המשלחת צפויה לצאת הלילה, בין שבת לראשון ותנחת בסן פרנסיסקו שבקליפורניה, וזאת כדי לסייע במאמצי הכיבוי של השריפות המשתוללות במדינה.

השר אוחנה בירך את לוחמי האש ואמר: "אתם יוצאים הלילה למשימה שכמותה היו רק מעטות, ויש בה גם מעשה ראשונים: בפעם הראשונה, משלחת של לוחמי אש תצא לארה"ב של אמריקה, המעצמה הגדולה והחשובה בעולם, בת הברית הקרובה ביותר של מדינת ישראל, לסייע בכיבוי דליקות הענק שבקליפורניה. אתם עומדים להדגים לבת בריתנו ולעולם כולו, מהו הישראלי היפה – זה שידו מושטת לעזרה ולהצלה. עשרות אלפי אנשים פונו עד כה מבתיהם בדליקות הללו, מספר אנשים איבדו את חייהם.

המשלחת הזאת ממלאת את מדינת ישראל בגאווה גדולה. אני אומר זאת לא רק בשם משרד הבט"פ במסגרתו אתם פועלים ובשם משרד החוץ שמימן את הנסיעה ומשרד ראש הממשלה שסייע, אלא בשם רבים-רבים מאזרחי ישראל ומקרב עם ישראל – שאתם היום שליחיו. בין להבות האש ותמרות העשן בקליפורניה אתם תבלטו לא רק במדים הנושאים את דגל ישראל, אלא גם ביכולות שאתם מביאים אתכם, במקצועיות, במבצעיות ובמסירות הנפש.

הסיוע הזה שהמדינה משיתה מלמד על עוצמתה של ישראל, על תפיסתה את ערך קדושת החיים כערך עליון. כמדינה וכעם שעבר תלאות, סכנות ואיומים לאורך ההיסטוריה, אנו יודעים ומכירים בערכה של עזרה בעת צרה. רגע לפני שאתם עולים למטוס, אני מבקש מכם קודם כל – שמרו על עצמכם ועל חבריכם. אין לי ספק כי ערכי הרעות והערבות ההדדית העומדים בבסיס העבודה בצוות במערך כיבוי האש – יובילו אתכם בכל מעשיכם.

כך תוכלו לעשות את מה שאתם יודעים הכי טוב – להציל חיים רבים ככל הניתן. אשריכם שזכיתם בהזדמנות לבצע מצווה כה גדולה. בשם אזרחי ישראל, אני מאחל לכם הצלחה במשימה החשובה שהוטלה עליכם. צאו לשלום, שובו בשלום וחזרו בבטחה כדי שנוכל לחגוג אתכם את ראש השנה. ברכת עם ישראל כולו אתכם".

נציב כבאות והצלה, רב-טפסר דדי שמחי: "בימים אלו אנו מציינים עשור לאסון הכרמל בו נדרשנו לסיוע בינלאומי ממדינות רבות ששיגרו למערכה עשרות מטוסי כיבוי, מומחים ואמצעים. הלקח מהאסון הנורא נלמד וביחד הקמנו מערך כבאות והצלה חדיש, מקצועי ואיכותי המציב אותנו בחזית ארגוני החירום בישראל.

אני גאה במפקדים ובלוחמי האש היוצאים הערב לארצות הברית כעמוד האש לפני המחנה כנציגי מדינת ישראל בכדי לסייע לגדולה בבעלות בריתנו בהתמודדות עם שריפות הענק בקליפורניה. ישראל שותפה מלאה למאמץ לבלום את שריפות הענק בעולם, מאמץ שהינו חוצה גבולות ומדינות. אני מאחל לחברי המשלחת הצלחה במשימתם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]