מ״מ המפכ״ל על המפגינים האנרכיסטים: ״שיח משתלח והרסני שגובל בהסתה - אותו יש לגדוע ומיד״ - 0404
מ״מ המפכ״ל על המפגינים האנרכיסטים: ״שיח משתלח והרסני שגובל בהסתה – אותו יש לגדוע ומיד״ אוליבר פיטוסי, פלאש 90

מ״מ המפכ״ל על המפגינים האנרכיסטים: ״שיח משתלח והרסני שגובל בהסתה – אותו יש לגדוע ומיד״

מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן התייחס לאירועי המחאות האנרכיסטיות.

כהן: "אני ער לשיח סביב הארגון, לחלקו יש להאזין בקשב רב כביקורת לגיטמית , אך לצערי נשמע גם שיח משתלח והרסני שלעיתים אף גובל בהסתה – אותו יש לגדוע ומיד.

מדובר באחת התקופות המורכבות והרגישות לנו כחברה, כמי שעומד בראש הארגון בתקופה מורכבת זו חשוב לי להדגיש, משטרת ישראל היא משטרה חזקה ובעלת כוחות ויכולות יוצאי דופן, אך עיקר חוסנה מורכב מהמרקם האנושי שמרכיב אותה ושנבנה לאורך שנות קיום המדינה משכבות שונות ומגוונות בחברה.

המשטרה היא מראה של החברה הישראלית – יש לנו שוטרים ושוטרות בני דתות ועדות שונות, כולם כאחד מושבעים לשרת ולהגן על המדינה ותושביה וזה ייעודם.

משטרת ישראל איננה משטרה פוליטית וככזו היא משטרת כל אזרחיה- משטרה מקצועית, הוגנת ושוויונית.

השוטרים ערוכים ונכונים בכל רגע נתון, לשמור ולהגן על שלום הציבור ולאפשר חיים בטוחים וחופשיים, ובתוך כך נחושים גם לאפשר לכל אזרח את חופש הביטוי והמחאה ואת זכויותיו הדמוקרטיות בגבולות החוק".

ניצב כהן הוסיף ואמר: "אני חושב שהגענו לצומת דרכים שמחייבת כל אחד ואחת לעצור ולנתח לאן פנינו מועדות כעם אחד וכחברה דמוקרטית חפצת חיים. הבה נוריד יחד את מפלס הזעם ונקפיד להיות עם אחד, חברה דמוקרטית חיה ונושמת עם סולידריות, רעות ועתיד בטוח. אני קורא לציבור המפגינים ובכלל, להישמע להנחיות השוטרים, לגלות אחריות ולהימנע מאלימות.

משטרת ישראל תמשיך לאפשר לכל אזרח באשר הוא, לממש את חופש הביטוי והמחאה. השוטרים יתייצבו תמיד לאבטח, לשמור, להגן ולנקוט באיזונים הנכונים, באופן הוגן ושוויוני לטובת כל הצדדים, לטובת שלום ובטחון הציבור ולטובת חוסן והמשכיות מדינתנו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]