נהג אוטובוס ללא מסכה לנוסעיו החרדים שיושבים עם מסכות: ״אתם מדביקים את כולנו״ | צפו - 0404
צילום: 0404

נהג אוטובוס ללא מסכה לנוסעיו החרדים שיושבים עם מסכות: ״אתם מדביקים את כולנו״ | צפו

נהג חברת ״קווים״ פלט לעבר נוסע שצילם ושאל אותו מדוע הוא מסתובב באוטובוס ללא מסכה: ״אתם מדביקים את כולנו״. באוטובוס (קו 237 מגבעת זאב לביתר עילית), ישבו נוסעים חרדים.

כל האירוע שהתרחש בתחנה בקניון רמות, נראה לא טוב. ראשית, הנהג עמד על שלו ובצדק שהוא לא מעלה לאוטובוס יותר מ-29 נוסעים. אלה הכללים – הבהיר הנהג ועמד על שלו. כמו שצריך. אלא, שהנהג עשה זאת תוך שהוא מטייל באוטובוס ללא מסכה ומבהיר לנוסעים כי אם ייקח יותר נוסעים, הוא עלול לספוג קנס של 5,000 ש״ח. במקום לומר לנוסעים כי מדובר בסיכון בריאותי, הנהג נאחז בקנס הצפוי לו.

הויכוח הלא נעים הזה מציג את שני הצדדים. מצד אחד נהגי אוטובוס מסכנים שצריכים להתמודד עם לחץ מצד הנוסעים, כפי שקרה בדיוק כאן ומצד שני נוסעים שצודקים לגבי התנהגותו של הנהג, שמעיר בענייני בריאות ובעצמו לא עוטה מסכה. בסיטואציה הלא פשוטה הזאת, דרש הנהג מאם לילדים לרדת מהאוטובוס מאחר והיא הנוסעת ה-31 (כולל הנהג). על האוטובוס היו כבר בעלה וילדיה.

בסופו של דבר, הנהג לא אישר (ובצדק) 31 נוסעים באוטובוס, אך התנהלותו לא תואמת התנהלות מינימלית הנדרשת מנהג אוטובוס, כאשר הוא מסתובב ללא מסכה ועונה לנוסע ששואל אותו לפשר התנהלותו: ״עכשיו זה מה שמעניין אותך״ ומסנן: ״אתם מדביקים את כולנו״. הנוסע המצלם הבהיר לנהג כי ישלח את הסרטון למשרד הבריאות והאחרון ענה: ״שלח לאן שאתה רוצה. יאללה, לך לעזאזל״.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]