רה"מ על פטירת יו''ר ברית חיילי האצ''ל: "נמשיך את מפעל המורשת שלו" - 0404
רה אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

רה"מ על פטירת יו"ר ברית חיילי האצ"ל: "נמשיך את מפעל המורשת שלו"

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (חמישי) עם פטירתו של יו"ר ברית חיילי האצ"ל: "רעייתי שרה ואני דואבים מעומק לבנו על פטירתו של יושב-ראש ברית חיילי האצ"ל, יאיר אסיסקוביץ ז"ל.

לאורך השנים פגשנו את יאיר באזכרות הממלכתיות לחיילי האצ"ל ולמפקדיו. הלהט הייחודי שבער בו, כמי שתרם במו ידיו להשגת עצמאות ישראל, לא דעך עד אחרית ימיו. הוא התגאה בכך שגם צאצאיו חדורים אהבה עזה לעם ולארץ, ואוחזים בידיהם את הלפיד הציוני.

יאיר, בן המושבה פתח תקווה, היה נצר למשפחת חלוצים – ממייסדי היישוב העברי בארץ-ישראל. הוא התגייס בנעוריו לאצ"ל והשתתף בפעולות רבות של המחתרת, תוך סיכון עצמי וגילוי אומץ-לב.

אחרי הקמת המדינה שרת יאיר בצה"ל, ובין היתר היה אחראי על הטיפול בחללים ובפצועים. בצד תרומתו לפיתוח החקלאות הישראלית ולקידום חברת המרכולים 'שופרסל', הוא התמסר בכל כוחו ומרצו לשימור מורשת המחתרות. הרצאותיו המרתקות לתלמידים, לחיילים, לצוערים ולאזרחים מן השורה קרבו את הדור הצעיר לפועלם של סוללי דרכנו לעצמאות.

אנו מוסרים את מלוא תנחומינו למשפחת אסיסקוביץ היקרה. נפעל להמשיך את מפעל המורשת שיאיר טיפח כדי שלוחמי האצ"ל יקבלו את הכבוד הראוי בתולדות ישראל המתחדשת. יהי זכרו ברוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]