שקד על החלטת בג"ץ להרוס בתים במצפה כרמים: "פסיקה ארורה - צדק בטח אין כאן" - 0404
שקד על החלטת בג עדינה ולמן, דוברות הכנסת

שקד על החלטת בג"ץ להרוס בתים במצפה כרמים: "פסיקה ארורה – צדק בטח אין כאן"

חברת הכנסת איילת שקד תקפה הערב (חמישי) את בג"ץ על רקע ההחלטה להורות על הרס בתים במצפה כרמים על אף עמדת הממשלה והיועמ"ש כי אין להרוס את הבתים.

כזכור, היועמ"ש ‏אביחי מנדלבליט, ניסה לשכנע את שרת המשפטים הקודמת, איילת שקד לוותר על קידום חוק ההסדרה, כאשר בתמורה לכך הוא יקדם את מתווה תקנת השוק (סעיף 5 לצו בדבר רכוש ממשלתי) כדי להסדיר את מצבם המשפטי של אלפי מבנים ביישובי יהודה ושומרון. בפועל סג"ץ פסל את חוק ההסדרה והיום פסל גם את תקנת השוק.

איילת שקד: ״‏פסיקה ארורה של בג״ץ. צדק בטח אין כאן. פסק דין של בית המשפט המחוזי ירושלים, עבודה משפטית של היועץ המשפטי לממשלה, תמיכה של כל הדרג המדיני לאורך השנים וגם דעת המיעוט של השופט הנדל לא מספיקים כדי לעשות את הדבר הנכון.

סעיף 5 הוא כלי משפטי לגיטימי וטוב שבג״ץ מכיר בכך, אבל אין ספק שמצפה כרמים הוא מקום קלאסי ליישם אותו. תושבי מצפה כרמים היקרים, נחשוב ביחד בימים הקרובים מה הדבר הנכון לעשות, את פסק הדין הזה צריך להפוך. או בחקיקה או בדיון נוסף״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]