שלושה ערבים נעצרו בגוש עציון בחשד לתקיפת נערים יהודים במקלות ואבנים - 0404
שלושה ערבים נעצרו בגוש עציון בחשד לתקיפת נערים יהודים במקלות ואבנים גיל נחושתן

שלושה ערבים נעצרו בגוש עציון בחשד לתקיפת נערים יהודים במקלות ואבנים

נערים יהודים הותקפו במקלות ואבנים לפני כחודש בסמוך לכפר בתיר שבאזור גוש עציון. הלילה, חודש לאחר המקרה, נעצרו לחקירה שלושה ערבים שעל פי החשד תקפו והכו את הנערים ששהו במקום באמצעות מקלות ואבנים וגרמו לפציעתם באורח קל. השלושה בשנות ה-20 תושבי הכפר בתיר, נחקרים בחשד לתקיפה בנסיבות מחמירות.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מלווה את הנערים שנפגעו מסר: "אנו מברכים את צוות החקירה של המשטרה שהבשיל למעצר המתבקש של התוקפים. אני מניח שהפעם טיפול המשטרה הנחוש יביא גם למיצוי העמדתם לדין הראוי ויחזיר את תחושת הביטחון באזור".

נזכיר כי התקיפה אירעה ביום שישי לפני כחודש. שלושת הנערים, בני 15, 16 ו-18, המתנדבים באופן קבוע בחוות 'נווה אורי' לזכר אורי אנסבכר הי"ד בהר גילה, יצאו לטבול בבור מים הנמצא בשטחי המרעה של החווה. מדובר באדמות מדינה ואדמות קק"ל, בהם עובדי החווה רועים את הצאן.

במכתב ששלח עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו למשטרת גוש עציון תוארה התקיפה. ע"פ המכתב אחד הנערים "הבחין בשלושה תוקפים רצים לעברו תוך ידויי מסיבי של אבנים לכיוונו". הנער הזהיר את חבריו שהיו בבור המים, אולם נפצע בידו מאחד הסלעים שהושלכו אליו.

בשלב זה הגיעו התוקפים עד לשלושת הנערים "תוקף אחד ניגש לי' והחל לדחוף אותו לעבר צוק של 10 מ' במקום. תוקף שני ניגש לעבר ש' שהספיק לצאת מבור המים והחל מרים אותו ומקרב אותו לצוק של 5 מ' במטרה להשליכו מהצוק. תוקף שלישי קרב אל א', שלא הספיק לצאת מהבור, תוך שהוא מנסה להפילו מהסולם למים ולסגור על ראשו את מכסה הבטון".

הנער הבוגר הצליח להדוף את התוקף שניסה להשליכו מצוק, ולרוץ לעזרת הנער בבור המים. לאחר מכן חש לסייע גם לנער השני, בעוד שני תוקפים מפליאים בו את מכותיהם בעזרת לום ברזל וצינור השקיה. בהמשך ניסו התוקפים להכות את י' באמצעות לום הברזל, ורדפו אחריו עד שהגיע לרכב הריינג'ר באמצעותו הגיעו למקום.

הנערים דיווחו על התקיפה והזעיקו את כוחות הביטחון. ליאור טל, בעלי חוות 'נווה אורי', תיאר כי "הם הגיעו לריינג'ר והתקשרו אלי. הזעקתי כוחות, גם משטרה וגם מוקד. הנערים הצליחו להגיע לחווה וישר חזרנו עם כמה חבר'ה למקום התקיפה לקחת את הדברים – וגילינו שהם גנבו את הסולם, וכנראה זרקו חלק מהציוד מעבר לצוק או לתוך המים".

טל הוסיף כי זהות התוקפים מוכרת וידועה להם "הם באים הרבה פעמים להציק לעובדים בשטחי המרעה, אבל זו הפעם הראשונה שהם תוקפים ככה באלימות. החבר'ה יכולים לזהות את התוקפים, מכירים אותם מההצקות הקודמות". 

מהמשטרה נמסר כי החקירה נמשכת וצפויים מעצרים נוספים. (צילום: אילוסטרציה)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]