מדוע לא הורסים את בית המחבל בטענה ל״צורך ביטחוני״? | מערכת הביטחון מרימה לבג״ץ להנחתה - 0404
מדוע לא הורסים את בית המחבל בטענה ל״צורך ביטחוני״? | מערכת הביטחון מרימה לבג״ץ להנחתה דובר צה"ל

מדוע לא הורסים את בית המחבל בטענה ל״צורך ביטחוני״? | מערכת הביטחון מרימה לבג״ץ להנחתה

למה לא הורסים בתי מחבלים? לא בגלל בג״ץ. בגלל מערכת הביטחון בלבד.

את האמת צריך לומר בקול גדול ולכתוב אותה באותיות של קידוש הלבנה: אפשר להרוס בתי מחבלים מבלי להגיע לבג״ץ. צריך רק לרצות.

שר הביטחון (במקרה זה, בני גנץ), רשאי להשתלט על בתים ועסקים בעת שקיים ״צורך ביטחוני״ לבצע את הפעולה כדי למנוע טרור עתידי.

דוגמאות של ״צורך ביטחוני״ לא חסרות. צה״ל פשט בעבר על תחנות רדיו מזוהות חמאס, החרים ציוד, אטם והרס את חלקן. הוא עשה זאת גם לתחנת טלוויזיה. צה״ל ידע לאטום בתי דפוס שהדפיסו חומרי הסתה. להבדיל, צה״ל, בהוראת בוגי יעלון כשר ביטחון, השתלט במשך שנה וחצי על הישיבה ביצהר כי טען שמשם זרקו אבנים על חיילינו. לא עזרו פניות לבג״ץ מטעם הישיבה. צה״ל פינה את תפיסתו במקום, רק כשבא לו.

בדיוק על אותו המשקל, יכול וחייב שר הביטחון להרוס את בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון ז״ל. גנץ, צריך להורות מיידית על ההריסה מחשש שמבית זה ייצא טרוריסט נוסף. זה מספיק כדי להרוס. הנוהל הצבאי מאפשר לו.

מפעם לפעם מדהים לראות כיצד מערכת הביטחון לא פועלת להריסה מיידית של בתי מחבלים ומשאירה את המגרש לבג״ץ.

מי שמחפש עוד חיזוק לאפשרות שניתן להרוס מיידית בגלל ״צורך ביטחוני״, יכול להזכר בכמה תקריות שבהן כוחותינו הורידו בתים כדי לחסל את המחבל שהסתתר בפנים (נוהל סיר לחץ). הנוהל ברור: מקום שמהווה סכנה או שממנו יצאה הסכנה – הוא בר חיסול. השמדה.

הגיע הזמן שמערכת הביטחון בישראל תתעורר!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]