זעם בליכוד: ״ברדיפתם נגד רה״מ - הפרקליטות מעודדת הפרת חוק וגוררת המדינה לאנרכיה״ - 0404
זעם בליכוד: ״ברדיפתם נגד רה״מ – הפרקליטות מעודדת הפרת חוק וגוררת המדינה לאנרכיה״ דוברות המשטרה

זעם בליכוד: ״ברדיפתם נגד רה״מ – הפרקליטות מעודדת הפרת חוק וגוררת המדינה לאנרכיה״

בליכוד זועמים ותוקפים את הפרקליטות על רקע ההחלטה לאפשר למפגיני השמאל לחסום כבישים: "ברדיפתם נגד ראש הממשלה נתניהו ובתקופה שבה צריך אחדות, הפרקליטות מעודדת הפרת חוק וגוררת את המדינה לאנרכיה. הזכות להפגין לא כוללת זכות לחסום כבישים, אמבולנסים וכבאות ולהפר את כל כללי הקורונה".

לדברי גורמים בליכוד: "הפרקליטות החליטה היום בצעד שערורייתי וחסר תקדים לאפשר למפגיני השמאל לחסום כבישים ולהתעלם מהנחיות השוטרים. בתקופה שבה צריך אחדות בעם, מפלגת הפרקליטות והיועמ״ש מעודדים אנרכיה – ושהמדינה תלך לפח – רק בגלל הרדיפה האובססיבית שלהם נגד ראש הממשלה נתניהו.

הזכות להפגין אינה כוללת את הזכות לחסום כבישים ולהפר את הנחיות המשטרה. כך לא נראה שלטון החוק ודמוקרטיה אלא אנרכיה אלימה. כנראה שהכל כשר כשמדובר בניסיון להפיל את ראש הממשלה נתניהו.

כשמתירים להפר את החוק ולהתעלם מהנחיות השוטרים, איך אפשר יהיה לבקש מקהלים אחרים במדינה לשמור על החוק ועל הנחיות הבריאות בתקופת הקורונה ובכלל?

איזו צביעות – כשמפגיני הימין רצו להפגין מול רבין בהסכם אוסלו, בגצ הורה לצמצם את היכולת להפריע לסדר הציבורי. כשמפגיני ההתנתקות חסמו כמה כבישים, כולם נכנסו למעצרים ממושכים ומני מזוז רצה לזרוק אותם ל20 שנה בכלא.

כשמדובר בנתניהו, הכל מותר. אפשר לחסום כבישים, אמבולנסים ומכבי אש, אפשר להתעלם מהנחיות השוטרים ומהנחיות הבריאות של הקורונה – בקיצור, הכל מותר בניסיון להפיל ראש ממשלה חזק מהימין.

בשם שלטון החוק, הפרקליטות מפקירה את שלטון החוק ואת הסדר הציבורי במטרה לעודד הפיכה שלטונית. הפרקליטות חייבת לחזור בה מההנחיות השערורייתיות האלה שפורמות את שלטון החוק במדינת ישראל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]