אושר סופית במליאת הכנסת: ביטול שלילת רישיון הנהיגה לחייבים על ידי הוצאה לפועל, בחצי שנה הקרובה - 0404
אושר סופית במליאת הכנסת: ביטול שלילת רישיון הנהיגה לחייבים על ידי הוצאה לפועל, בחצי שנה הקרובה יונתן זינדל, פלאש 90

אושר סופית במליאת הכנסת: ביטול שלילת רישיון הנהיגה לחייבים על ידי הוצאה לפועל, בחצי שנה הקרובה

הצעת החוק של ח"כ ד"ר שלמה קרעי, מהליכוד, לביטול ההגבלה על רישיון נהיגה עקב חוב בהוצל"פ, עברה כעת במליאת הכנסת בקריאה שניה ושלישית.

הצעת החוק הממשלתית נועדה להקפיא, כהוראת שעה לתקופה של שישה חודשים את האפשרות להטיל הגבלות על קבלה והחזקת רישיון נהיגה של חייבים בהוצאה לפועל. ביחס להגבלות תלויות ועומדות, מוצע שהגבלה על החזקת רישיון נהיגה לא תחול בעוד הגבלה על חידוש רישיון נהיגה תישאר ולא תוסר. שר המשפטים יוכל להאריך את תוקף הצעת החוק עד ה-30.6.21 ובלבד שמצב חירום הקורונה נמצא בתוקף.

16 ח"כים תמכו ללא מתנגדים.

ח"כ קרעי מסר בתגובה לאישור הצעת החוק כי: "אחרי תקופה ממושכת שבה עוכבה הצעת החוק, התקדמנו השבוע תודה לאל בצעדי ענק לקראת אישור סופי.

ההישגים שהצלחנו להכניס למתווה הסופי ואישרנו היום לקריאה שניה ושלישית בוועדת החוקה הם כדלהלן:

1. לא יוטלו כל הגבלות חדשות על רישיון נהיגה בהוצל"פ בחצי השנה הקרובה.
2. מגבלות קיימות על בעלי רישיון בתוקף יוסרו לחצי השנה הקרובה.
3. הנ"ל יחול על כל החייבים בהוצל"פ ללא יוצא מן הכלל.
4. החוק יחול באופן מיידי, עם אישורו היום במליאת הכנסת.
5. שר המשפטים באישור ועדת החוקה יוכל להאריך את תוקף החוק עד 30.6.21.

מדובר בבשורה גדולה, בפרט לחייבים מהפריפריה שבה התחבורה הציבורית לא מספיק יעילה ובפרט בתקופת הקורונה, שהיתה הטריגר לאישור הוראת השעה הזו. אני תקווה שנצליח בהמשך בעז"ה להסיר את הסנקציה הזו לצמיתות.

מעבר להקלה הזמנית והחשובה הזו, בפרט ערב פתיחת שנת הלימודים והסעות הילדים לבתי הספר ולגנים, זו גם הזדמנות להגיע להסדר עם ההוצל"פ במסגרת חוק "חייב משלם" ולבטל את המגבלה לצמיתות".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]