ראשי שדולת ארץ ישראל לנתניהו: אשר בניה ביו״ש והסדר את ההתיישבות הצעירה - 0404
ראשי שדולת ארץ ישראל לנתניהו: אשר בניה ביו״ש והסדר את ההתיישבות הצעירה

ראשי שדולת ארץ ישראל לנתניהו: אשר בניה ביו״ש והסדר את ההתיישבות הצעירה

שבוע לאחר כינוס שדולת ארץ ישראל תחת הכותרת ״ארץ ישראל לא בהמתנה״ פנו הבוקר ראשי שדולת ארץ ישראל ח״כ חיים כץ (ליכוד) וח״כ בצלאל סמוטריץ׳ (ימינה) לראש הממשלה בנימין נתניהו ודרשו לפעול לקידום הבניה ברחבי יהודה ושומרון והסדרת ההתיישבות הצעירה.

המכתב מגיע על רקע הפרסום כי מועצת התכנון העליונה (מת״ע) לא התכנסה כבר כחצי שנה ובשל כך אישורים לאלפי יח״ד מעוכבים ובכך מתבצעת בפועל הקפאת בניה.

במכתבם לנתניהו כתבו ראשי השדולה, ח"כ חיים כץ יו"ר מרכז הליכוד וח"כ בצלאל סמוטריץ' יו"ר האיחוד הלאומי, כי תקופת ההמתנה ביחס להחלת הריבונות – תהיה תקופה של חיזוק אחיזתנו בארץ ישראל, ובעיקר באותן נקודות תורפה שחשפה בפנינו תכנית טראמפ.

ראשי השדולה דרשו מראש הממשלה לפעול לקידום מספר צעדים כבר בתקופה הקרובה בהם הסדרת ההתיישבות הצעירה כך שיובטח שבפעם הבאה שתעלה על הפרק החלת הריבונות, אף ישוב לא יישאר מאחור. ראשי השדולה מזכירים את החלטת הממשלה להכיר במבואות יריחו כישוב, כדוגמא לצעדים הנדרשים כעת ביחס לישובים נוספים.

בנוסף דרשו לאשר את קידום תכניות הבניה וכינוס מועצת התכנון העליונה לתכנונן של כ 6,000 יח"ד. לדברי ראשי השדולה ״שום תהליך מדיני משום סוג אינו יכול לכלול הקפאת ההתיישבות, ויש לחדש מיד את תנופת התכנון והבניה, בדגש על חיזוק ישובי-העומק שהוגדרו כ"מובלעות".

בנוסף דרשו ראשי השדולה את פתיחת צווארי הבקבוק במנהל האזרחי. הם חושפים את העובדה ש״למעלה ממחצית תכניות הבניה שאושרו מדינית, אינן מקודמות בפועל בגלל מחסור כרוני בכח אדם". ודורשים לפתור לאלתר את הבעיה ע"י תוספת תקנים ושיפור תנאי השכר של עובדי לשכת התכנון והתאמתם למקובל בישראל הקטנה. "אנו משוכנעים שבידך לפתור את הבעיה הזו" – כותבים ראשי השדולה לראש הממשלה.

בנוגע לנושא שימור שטחי C, נושא שנדון לאחרונה פעמיים בועדת החוץ והבטחון של הכנסת, בהשתתפות חלק ניכר מחברי השדולה, דורשים יושבי ראש השדולה מראש הממשלה לבצע צעד "חיובי, מיידי ויעיל" לשימור אדמות המדינה הפנויות בשטח C – באמצעות הקצאתן לצרכי יעור, מרעה וחקלאות.

לסיכום כותבים ראשי השדולה כי "השדולה בראשותנו הציבה צעדים אלה כיעדים ברי-השגה, ותפעל בתקופה הקרובה לקידומם ולמימושם. אין לנו ספק שכראש הממשלה המעונין בקידום ההתיישבות והאחיזה בארץ נחלתנו, תוכל גם לקדם צעדים אלה בפועל, וגם להסביר לידידינו בעולם הרחב את נחיצותם, חוקיותם, וצידקתם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]