לפיד: "לא שואל את הרבנים הקיצוניים מה זה להיות יהודי", סמוטריץ': "אני מבין שאתה שואל את היטלר, דמגוג" - 0404
לפיד: ערוץ הכנסת

לפיד: "לא שואל את הרבנים הקיצוניים מה זה להיות יהודי", סמוטריץ': "אני מבין שאתה שואל את היטלר, דמגוג"

מלחמת האשמות ותקיפות ברשת החלה הבוקר (רביעי) בין יו"ר האופוזיציה, ח"כ יאיר לפיד, לח"כ בצלאל סמוטריץ'; כאשר לפיד פרסם בחשבון הפייסבוק שלו פוסט תחת הכותרת "החוק נגד הנכדים (של הרוסים)".

בפוסט כתב לפיד: "לפי התיקון של בנט וסמוטריץ' נכדים של יהודים לא יוכלו לקבל יותר אזרחות ישראלית. לפי חוקי נירנברג של הנאצים, סבא יהודי הוא סיבה מספקת כדי להרוג אותך. אז זו גם סיבה מספקת להגן עליך, לתת לך בית, לאפשר לך להיות אזרח ישראלי.

מאז חקיקתו איש לא חשב לגעת בחוק הזה. בזכותו הגיעו הנה מאות אלפי ישראלים מופלאים, לוחמים בצה"ל, אנשי הייטק, אקדמאים, אנשי תרבות. העליה ממדינות בריה"מ-לשעבר היא נס שהציל את המדינה. מדובר באוכלוסיה משכילה, חרוצה, פטריוטית. נכס אדיר לישראל. אלא שלסמוטריץ' זה לא מספיק. הוא רוצה שרק גורם אחד יקבע מי יכול להיות אזרח ישראלי: הרבנות. כאילו אין לרבנות גם ככה יותר מדי כוח".

סמוטריץ' לא נותר חייב והשיב לו באמצעות סדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו: "כנסו לפייסבוק של לפיד, תראו את השקרים והדמגוגיה שלו על החוק שלי למניעת התבוללות וחורבן של העם היהודי, אבל בעיקר תראו את התגובות הבריאות של הציבור, רובם חילוניים, שמבינים את כובד האחריות ההיסטורית שיש לנו על הכתפיים לעתידו של העם היהודי. לפיד פשוט שכח מה זה להיות יהודי". על כך כתב לפיד: "בצלאל אתה מבולבל. לא שכחתי. אני פשוט לא שואל אותך ולא את הרבנים הקיצוניים שלך מה זה להיות יהודי".

בתגובה תקף סמוטריץ': "אני מבין שאתה שואל את היטלר… דמגוג. אתה מכיר מישהו מהרבנים "הלא קיצוניים" שחושב שמי שנולד לאמא לא יהודיה הוא יהודי? אתה פשוט רוצה להפוך את ישראל למדינת כל אזרחיה, חסרת כל זיקה למסורת היהודית. העם היהודי התגבר על הרבה כמוך לאורך הדורות ושמר על עצמו והוא יתגבר בע"ה גם עליך".

לבסוף, על ידיעה תחת הכותרת: "לפיד מסביר: ממשלה בתמיכת המשותפת – קשה אבל טוב לישראל" הגיב ח"כ סמוטריץ': "בעצם, אני מבין שמי שיקבע אצלך מיהו יהודי זו הרשימה המשותפת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]