אדלשטיין: "עם כל הצער שבדבר, אחריות לאומיות אומרת שהשנה זו לא השנה לטוס לאומן" - 0404
אדלשטיין: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אדלשטיין: "עם כל הצער שבדבר, אחריות לאומיות אומרת שהשנה זו לא השנה לטוס לאומן"

שר הבריאות יולי אדלשטיין חנך היום (רביעי) את מרכז השליטה (משל"ט) החדש של משרד הבריאות בקרית שדה התעופה. בחנוכת המשל"ט השתתפו גם מנכ"ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, וראש תכנית "מגן ישראל" פרופ' רוני גמזו.

השר יולי אדלשטיין: "כל המאמץ נעשה על מנת להאבק בתופעה שאנחנו אפילו לא יודעים להגדיר. מתמודדים מול הבלתי נודע. אחת המשימות החשובות שלנו במשל"ט, היא להעביר לציבור את התחושה שכולנו שותפים במאבק הזה. בדברים הבסיסיים, כמו שמירת מרחק, מסכות והגיינה.

אני מבקש להעביר גם לעמיתיי, נבחרי הציבור, שאנחנו עושים את המקסימום, מבחינה בריאותית, עם כל השיקולים, כולל אלה של הכלכלה והמשק. אני מבקש מחבריי לא לנסות לגזור קופון על חשבון בריאות הציבור.

כשההחלטות מגיעות ממשרד הבריאות הן המיטביות, והתקבלו על ידי המומחים הטובים ביותר שיש למדינת ישראל להציע. אנחנו לא מתחשבים רק במשק, אלא גם בחגי תשרי, ולכן עושים את המיטב כדי שנוכל כמו כל שנה, לשמוע קול שופר, להתפלל. מתחשבים, אבל מצפים, גם מראשי רשויות ורבנים, לפזר את בתי הכנסת, כדי למנוע תחלואה.

עם כל הצער שבדבר, אחריות לאומיות אומרת שהשנה זו לא השנה לטוס לאומן לקברו של ר' נחמן מברסלב. השנה האחריות היא לא להתכנס לארוחות גדולות בשולחן החג, אלא להתאפק".

בסוף דבריו הוסיף פרופ' גמזו ואמר: "מזכיר למקבלי ההחלטות – לקחנו את הדרך המסובכת, היא לא תמיד פופולרית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]