ייצוג וסיוע יוענקו למעוניינים לערער על החלטת משרד הבריאות לחייבם בבידוד - 0404
ייצוג וסיוע יוענקו למעוניינים לערער על החלטת משרד הבריאות לחייבם בבידוד שלמה מור, 0404

ייצוג וסיוע יוענקו למעוניינים לערער על החלטת משרד הבריאות לחייבם בבידוד

הסיוע המשפטי במשרד המשפטים יעניק ייצוג וסיוע משפטי לאנשים שמשרד הבריאות מחייב אותם להיות בבידוד במקום לבידוד מטעם המדינה (כגון מלוניות) והם מעוניינים לערער על החלטה זו בבית המשפט, כך נקבע במסגרת תיקון לחוק סמכויות מיוחדות להתמודדות עם נגיף הקורונה החדש (הוראת שעה). התיקון לחוק המתייחס לייצוג על ידי הסיוע המשפטי נוסף לאחרונה לחוק זה במסגרת הליכי החקיקה של ועדת חוק, חוקה ומשפט של הכנסת.

במסגרת התיקון לחוק נקבע כי יינתן סיוע משפטי לאנשים שיבקשו להגיש עתירות נגד ההחלטה הפרטנית בעניינם, לחייב אותם לשהות בבידוד במקום מטעם המדינה (מלוניות קורונה), או במקרה של סירוב המדינה לבקשתם להגיע לבידוד במלונית (למשל במצב בו אדם שיש לו אפוטרופוס והונחה להיכנס לבידוד, מבקש לעשות זאת במלונית מטעם המדינה). נוסף לכך, התיקון לחוק קובע כי מבודדים במלוניות זכאים לסיוע משפטי בעניינים הנובעים מהבידוד, למשל בנוגע לצרכים שחלה על המדינה חובה לספק להם (אוכל, שתיה, תנאי מגורים וכדומה), וכן במקרה בו לטענת המבקש נגרם לו נזק בעת השהייה בבידוד. יש לציין כי הסיוע המשפטי ניתן לזכאים לכך על בסיס מבחן זכאות כלכלי ומשפטי.

במשרד המשפטים ובסיוע המשפטי רואים חשיבות במתן הייצוג והסיוע המשפטי כמימוש זכות הגישה לערכאות גם למי שהוא חסר אמצעים, בוודאי על רקע המציאות הנוכחית בה נדרש איזון מורכב בין צרכי בריאות הציבור ובין אוטונומיה האישית של האדם המתמודד עם החלטת בידוד במקום בידוד מטעם המדינה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]