הוגשה בקשה לבג"ץ לדיון נוסף בעניין הריסת בית המחבל שרצח את עמית בן-יגאל ז"ל - 0404
הוגשה בקשה לבג דובר צה"ל

הוגשה בקשה לבג"ץ לדיון נוסף בעניין הריסת בית המחבל שרצח את עמית בן-יגאל ז"ל

פרקליטות המדינה הגישה לבג"ץ בקשה לקיים דיון נוסף בהקדם האפשרי, בפסק דינו בעניין הריסת בית המחבל, שביצע בחודש מאי האחרון את הפיגוע בו נרצח לוחם צה"ל, סמ"ר עמית בן-יגאל ז"ל. הבקשה הוגשה לבקשת ראש הממשלה ושר הביטחון, ועל דעת היועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט.

בבקשה מבקשת המדינה לאמץ את דעת המיעוט של השופטת יעל וילנר בפסק הדין, משום שפסק דינם של שופטי הרוב סוטה במובהק מההלכה הפסוקה המושרשת של ביהמ"ש העליון, אשר קבעה כי מודעות או מעורבות של בני המשפחה בפיגוע אינן תנאי להפעלת סמכות הריסת מבנה. כמו כן, גם במקרים אחרים שנידונו בשנים האחרונות לא התערב ביהמ"ש בנסיבות דומות בהוצאות צווי הריסה לבתי מחבלים שבהם מתגוררים בני משפחותיהם שלא היו מעורבים בפיגוע.
 
הבקשה הוגשה באמצעות מנהל מחלקת הבג"צים בפרקליטות המדינה, ענר הלמן, ועוה"ד יונתן ברמן ושרון אבירם.

עו"ד ערן בן ארי אשר פנה בשם תנועת "אם תרצו" לממשלה וליועמ"ש בדרישה להגיש את הבקשה לדיון נוסף מסר: "אנו מברכים על המהלך. עמדתם של השופטים מזוז וקרא אינה מתיישבת עם לשון החוק. אם היא תתקבע כהלכה היא תעקר את אחד הכלים המוכחים של צה"ל במלחמתו בטרור. אנו מצפים מכבוד הנשיאה חיות, שבעצמה תמכה בעבר בהריסת בתי מחבלים, לקיים את הוראות החוק ולאשר את הדיון הנוסף".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]