הצעת ח"כ קלנר: אין לאפשר חיפוש בטלפון נייד ללא צו חתום בידי שופט - 0404
הצעת ח עדינה ולמן, דוברות הכנסת

הצעת ח"כ קלנר: אין לאפשר חיפוש בטלפון נייד ללא צו חתום בידי שופט

חבר הכנסת אריאל קלנר הגיש הצעת חוק המבקשת לאסור על כל שוטר לערוך חיפוש בטלפון נייד של אדם, בדיוק כפי ששוטר לא יכול לערוך חיפוש בביתו של אדם, ללא צו חיפוש חתום בידי שופט.

חה"כ אריאל קלנר: "דין הטלפון הנייד של אדם, כדין ביתו. הטלפון הנייד הוא מקור האחסון של פריטי מידע האינטימיים ביותר של אדם. לא פחות מאשר מגירות ביתו.

כיום, חשוד נדרש לחתום מרצונו על אישור גישה לטלפון הנייד שלו. אולם עלינו לזכור, שיחסי הכוח בין חוקר לחשוד אינם סימטריים ואינם פרופורציונלים. הצעת החוק מבקשת לתקן זאת באמצעות צו שופט. הצורך למיגור פשיעה חייב להיות מאוזן עם השמירה על זכויות הפרט.

בפרשת השבוע קראנו את הפסוק "צדק צדק תרדוף". הרבי מקוצק הסביר שכתוב פעמיים 'צדק' כדי להדגיש שגם את הצדק צריך לרדוף בצדק. הגיעה העת לעדכן את זכויות הפרט לעידן הטכנולוגי של המאה ה-21. תודה לחברי הכנסת בצלאל סמוטריץ', אוריאל בוסו, יצחק פינדרוס,ומשה אבוטבול שהצטרפו להצעה החשובה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]