ח"כ קלנר: "ארגוני "זכויות אדם ושלום" נחשפו בצביעותם כשיצאו נגד ההסכם עם האמירויות" - 0404
ח דוברות

ח"כ קלנר: "ארגוני "זכויות אדם ושלום" נחשפו בצביעותם כשיצאו נגד ההסכם עם האמירויות"

הבוקר הושקה השדולה למאבק בדה לגיטימציה והאנטישמיות בראשות חה"כ אריאל קלנר (הליכוד) ובמעמד ראש הסוכנות היהודית יצחק בוז'י הרצוג, וסגן יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית יעקב חגואל. באירוע השתתפו סגן שר הבריאות יואב קיש, שגריר ישראל לשעבר באו"ם דני דנון, חה"כ אופיר סופר, יוסף טייב, עוזי דיין, יוראי להב, ושרן השכל ועוד. חה"כ קלנר הודה לאנשי תנועת אם תרצו שהפנו את תשומת לבו ליוזמה.

בפתח הדברים אמר ח"כ קלנר: "שנאת ישראל היא עתיקת יומין. אולם היא לובשת צורות חדשות במרוצת הדורות. כיום האנטישמיות מתבטאת בעיקר דרך קמפיין החרם והדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל. בשדולה שאנו מייסדים היום אנו למעשה מבקשים לתת הכרה, לקשר הגובר בין אותה שנאה עתיקת היומין לבין זו שהושקה רק לפני כשני עשורים בוועידת 'דרבן' – תנועת החרם והדה -לגיטימציה.

בהקשר הזה אני לא יכול שלא להשתומם, מכך שעל רקע הסכם השלום עם איחוד האמירויות, ארגונים המכנים עצמם ארגוני זכויות וארגוני שלום, החליטו לבחור דווקא בציר המתנגד לשלום. הציר שכולל מדינות כמו איראן, חיזבאללה, חמאס והרשות הפלסטינית. מה זה אם לא דה לגיטימציה?".

בתוך כך הגדיר קלנר את מטרות השדולה: "מאבק כנגד התערבות מדינות זרות בענייניה הפנימיים של ישראל, שכוללת בין השאר, תמיכה בארגונים, העוסקים בפעילות עויינת כנגד ישראל; מאבק נגד חרמות על ישראל. וחיזוק הקשר עם יהדות התפוצות".

יצחק הרצוג, יו"ר הסוכנות היהודית, אמר: "מאז פרוץ הקורונה אנו חווים עליה בביטויי האנטישמיות ושנאת ישראל ברשתות החברתיות. מה שהיום ברשתות, עלול להתפרץ ביתר שאת עם הסרת המגבלות הפיזיות בעולם. אני מברך על השקת השדולה למאבק בדה-לגיטימציה ובאנטישמיות בכנסת בראשות ח"כ אריאל קלנר. זהו מאבק יומיומי שמחייב שיתוף פעולה של כל הכוחות ובכל החזיתות".

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו" המובילה את המלחמה בארגוני ה-BDS: "ממשלות אירופה מממנות בישראל ארגוני דה לגיטימציה המתפרנסים מהסכסוך. הם זקוקים לסכסוך כדי להתקיים וזאת הבעיה הגדולה. הבאת תיירים לצלם את חיילי צה"ל ולקלל אותם, מימון סיבובי הופעות בעולם של ישראלים ופלסטינים כדי שיכפישו את מדינת ישראל ועוד מרעין בישין גורמת לקבוצת אינטרס ענקית לעשות הכל כדי לשמר את הסכסוך. כספי ממשלות וקרנות זרות שנשפכים כאן מפרנסים אותם. הגיע הזמן למסות ארגונים שעיקר מימונם ממשלות זרות ולהגביר את השקיפות שלהם. בנוסף, יש לפעול מול המוסדות הבינלאומיים ומדינות אירופה שיפסיקו לבזבז את כספי המיסים שלהם על ארגונים אנטי ישראלים. יש לפעול נגד ראש הנחש של תופעת הדה לגיטימציה אשר מרכזו נמצא בישראל".

יעקב חגואל, סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית: "אנחנו ניצבים בפני תקופה לא פשוטה. האנטישמיות תוססת ברחובות אירופה, ההסתה משתוללת ברשתות החברתיות, תחושת חוסר ביטחון מלווה את יהדות ארצות הברית והדה לגיטימציה של ישראל מתפשטת בקרב ארגוני שמאל וימין קיצוני בכל רחבי העולם. השקתה של השדולה למאבק באנטישמיות בכנסת ישראל מהווה בסיס למכנה משותף של כלל הארגונים בגיבוי בית המחוקקים כשהדגש הוא על ערבות הדדית, גאווה יהודית והקשר למדינת ישראל".

דני דנון, לשעבר שגריר ישראל באו"ם: "השנאה לעם ישראל הייתה בעבר ותהייה גם בעתיד, רק עמידה נחושה ומאוחדת תאפשר לנו להמשיך ולשגשג כאומה. באו״ם הובלתי מדיניות תקיפה של אפס סבלנות כלפי כל גילויי אנטישמיות, זהו הקו שצריך לנקוט מול אוייבי ישראל".

רונן מנליס, מנכ"ל המשרד לנושאים אסטרטגיים: "השנה הקרובה מציבה בפני מדינת ישראל אתגרים משמעותיים בתחום הדה-לגיטימציה: ההליך ב-CC, ופרסום "הרשימה השחורה", ומשבר הקורונה שעורר שיח אנטישמי ופגע בחופש הפעולה של  הרשת הפרו-ישראלית. מדינת ישראל מאותגרת מאוד בזירה התודעתית הבינלאומית ובייחוד ברשתות החברתיות, מוקד מרכזי להפצת שיח שנאה ודה-לגיטימציה לישראל. לצד הובלת המהלך למול הרשתות החברתיות, כדי לשנות את המשוואה עלינו להוביל מספר תהליכים: ראשית, עבודה מתואמת; שנית, רתימת הציבור הישראלי למאבק החשוב הזה; שלישית, יצירת שיח לא רק עם גורמים משוכנעים שנוח לנו לעבוד עימם אלא גם עם כאלה שיש לנו איתם וויכוח; ורביעית, בניית שיח לגיטימציה לישראל, ולא רק שיח על מאבק בדה-לגיטימציה".

דוברות חה"כ קלנר

דוברות חה"כ קלנר

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]