235,000 ילדי מערכת החינוך החרדית פתחו את שנת הלימודים תשפ"א - 0404
235,000 ילדי מערכת החינוך החרדית פתחו את שנת הלימודים תשפ נתי שוחט, פלאש 90

235,000 ילדי מערכת החינוך החרדית פתחו את שנת הלימודים תשפ"א

235,000 תלמידים במערכת החינוך החרדית, מגני ילדים ועד ישיבות, פתחו את שנת הלימודים תשפ"א. אליהם צפויים להצטרף בתאריך ו' באלול (26/8) ובהמשך בתאריך יב' באלול (1/9) עוד כ-235,000 תלמידות בגני הילדים ובבתי הספר היסודיים לבנות.

בסה"כ צפויים ללמוד במערכת החינוך החרדית כ- 470,000 תלמידים ותלמידות. מתוכם כ-120,000 תלמידים בקדם יסודי, כ-245,000 ביסודי, כ-95,000 בעל יסודי וכ-10,000 תלמידים בחינוך המיוחד.

ממשרד החינוך נמסר כי כדי להבטיח ששנת הלימודים הקרובה תתנהל בשגרת קורונה היא תפעל לאורם של שני עקרונות מנחים – רציפות וגמישות, תוך התאמת המענים החינוכיים לצרכים הייחודיים של תלמידי המגזר החרדי. בתוך כך, במסגרת הקצאת התקציב  בסך כ-1.2 מיליארד ₪ לטובת רכישה של אמצעי קצה, כ- 70,000 טלפונים ניידים יועברו לטובת תלמידי המגזר. אלה יכללו חבילת דקות המותאמת ללמידה במרחבים קוליים במוסדות החינוך החרדים. כמו-כן, יוקצו עוזרי הוראה ואמצעי מיגון לעובדי ההוראה וחומרי היגיינה שיעמדו לרשות באי בית הספר במרחבים השונים.

 לצד אלה, המשרד פרסם מתווה פתיחה וסגירה של מוסד חינוכי במקרה של גילוי תחלואה והוא אף ימשיך לנטר לאורך השנה את נתוני התחלואה כדי לקבל תמונת מצב על הנעשה בכל בית ספר בכל יום.


שר החינוך, יואב גלנט
: "כל ילדי ישראל הם ילדיי והדאגה שלי היא לכל אחת ואחד מהם, על כל המשתמע מכך. הנושא החשוב בעת הזו היא בריאות התלמידים המשפיעה עליהם ועל משפחותיהם. לימוד התורה וכיסופים לארץ ישראל החזיקו את העם היהודי לאורך 2000 שנה – עם ישראל היה ונותר עם הספר. יש חשיבות גדולה ללימוד, הדבר מקנה יציבות ובטחון לתלמידים להוריהם ולכל הציבור בישראל.

שמחתי לפתוח את שנת הלימודים במגזר החרדי בעיר פתח תקווה עם חברי ראש העיר רמי גרינברג. אני וכל משרד החינוך נמשיך לפעול בשיתוף פעולה מלא עם סגן השר, הרב מאיר פורוש, שפועל רבות למען חינוך המגזר החרדי".

 
סגן שר החינוך, מאיר פרוש: "שנת הלימודים בציבור החרדי נפתחה כסדרה כבכל שנה, תוך שמירת ההנחיות והיערכות מלאה בכל הקשור לנגיף קורונה.  שר החינוך גלנט נלחם כדי שפתיחת שנת הלימודים תפתח בזמנה. הוא גייס תקציב גדול גם עבור כל המוסדות החרדים בלב רחב ובאכפתיות גדולה, שזה כולל גם את מוסדות הפטור והמוכש"ר והתרבותי ייחודי, מה שלא היה בעבר בהיקפים כאלה. המעטפת התקציבית עבור המוסדות החרדים כוללת מורי עזר, מוצרי התמגנות מפני הקורנה ועשרות אלפי מכשירי סלולאר כשרים ללמידה מרחוק. פרויקטים אלו המתווספים לפעולות נוספות לטובת ילדי ישראל אשר פתחו בימים אלה את שנת הלימודים הבעל"ט בבטחה".

 

מנכ"ל המשרד, עמית אדרי: " אנחנו פועלים מסביב לשעון כדי להבטיח שכל ילדה וילד יפתחו את שנת הלימודים שלהם כסדרה. למדנו את הבעיות אשר ליוו את מערכת החינוך החרדית בגל הראשון, ואנו פועלים לתת להם את המענים הנדרשים במהלך השנה הקרובה. לאור זאת, נשלב אמצעי למידה המותאמים לצרכים הייחודיים של תלמידי המגזר, נפעל לייצר בעבורם סביבות למידה בטוחות ובריאות באמצעות חומרי היגיינה ומיגון. נפעל לנטר באופן שוטף את התחלואה כדי לדעת בכל עת ומקום מהו המצב, ובהתאם לנתונים ננקוט בפעולות הנדרשות. אני מברך את צוותי החינוך והתלמידים לרגל פתיחת השנה ומאחל להם שנה משמעותית ומוצלחת".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]