למה שנתאמץ לתת לכם שכר-משרה-דרגה | החומרים בתלונה הקיימת במשטרה בעניין ניסנקורן ומד״א - 0404
למה שנתאמץ לתת לכם שכר-משרה-דרגה | החומרים בתלונה הקיימת במשטרה בעניין ניסנקורן ומד״א 0404

למה שנתאמץ לתת לכם שכר-משרה-דרגה | החומרים בתלונה הקיימת במשטרה בעניין ניסנקורן ומד״א

היועמ״ש אביחי מנדלבליט מיהר רגע לפני כניסת שר המשפטים לתפקידו לסלק מהשולחן את פרשת אבי ניסנקורן, התחקיר העיתונאי ותלונת שלי יחימוביץ׳ וסדר את הפרשה. הודעת הסבר הוא שלח ביום שישי לכלי התקשורת, לאחר שהעיתונאי אראל סגל חשף את הפרשה, אלא שהיועמ״ש לא מסר את כל האמת.

מבדיקת חדשות 0404, כפי שפורסם ביום שישי, עולה כי במשטרה עדיין קיימת תלונה פתוחה שהוגשה במאי 2018 ע״י בכיר במד״א ואשר עוסקת באבי ניסנקורן ומד״א ובהתנהלות אל מול עובדי הארגון, ומשה כחלון ומד״א מול העובדים. בתלונה טענות וכן ראיות לכאורה שעובדים אויימו להצביע לאבי ניסנקורן שהתמודד מול יחימוביץ׳ על תפקיד יו״ר ההסתדרות.

בין החומרים, הודעות שכתב לעובדים יו״ר וועד העובדים, עוייזר לייפר, עם דרישה מפורשת ללכת ולהצביע לאבי ניסנקורן. יתירה מכך, עובדים התבקשו לצלם עצמם בקלפי עם פתק אבי ניסנקורן ולפרסם, גם כדי להראות לעובדים אחרים וגם כדי למשוך מצביעים נוספים.

הקשר בין אבי ניסנקורן, כחלון ומד״א – לא נחקר מעולם. היועמ״ש עצר את ההליך ולמעשה, ניסנקורן מעולם לא זומן לחקירה, לבדיקה ומשטרת ישראל כלל לא העמיקה בפרשה ולא חיפשה עוד חומרים. המעורבים, רובם ככולם, לא נחקרו עד לרגע זה.

התלונה הפתוחה ממאי 2018, איננה תלונתה של יחימוביץ׳. מדובר בתלונה אחרת שבה הוצג מידע רב והוצגו תמונות והודעות וואטסאפ.

בין השאר כתב לייפר לעובדים לפני סגירת הקלפיות: ״למה שאתאמץ. לדרגת שכר משרה או דרגת כתף. למי שלא מתאמץ (לא בשבילי, בשבילו) להגיע ולבחור״. להודעה צירף לייפר אייקון ׳חושב׳.

קודם להודעה, כתב לייפר בקבוצת וועד העובדים הארצית: ״… אני לא רוצה להשמע מנג׳ס…. תתחילו בטלפונים לעובדי המרחב, תוודאו שהם יבואו להצביע. ברור אבי ניסנקורן והם יודעים את האופציות למקומות הקלפי. אנחנו במגן דוד אדום חייבים לעצמנו את אחוז ההצבעה הגבוה. אני בונה על לא פחות מ-80 אחוז, מתוך 1,700 בעלי זכות בחירה…״.

בהודעה קודמת כתב לייפר בצורה המשתמעת כמאיימת: ״אין ברירה. ממשיכים מטלפונים מציקים, עוד יומיים. אחר כך סוגרים חשבונות ותאמין לי, אני יודע לסגור חשבונות״.

בהמשך פורסמו הנחיות נוספות כיצד ואיך להצביע לאבי ניסנקורן. עד לרגע זה לא נחקר הקשר בין הצדדים ולא נבחנה השאלה – האם ומה הבטיח ניסנקורן לאנשי מד״א בתמורה לתמיכה בו.

לא רק תלונה במשטרה. בימים אלה מתנהל דיון בבית המשפט בתביעה שהגיש בכיר במד״א. בין השאר הוא מפרט בתביעה על התלונה המדוברת שהגיש: ״הגשתי תלונה נגד יו״ר ועד העובדים במד״א, מר עוייזר לייפר וכנגד סמנכ״ל מבצעים במד״א, מר גיל מוסקוביץ׳, למחלקת הונאה במשטרת ישראל, אשר העבירו את הטיפול בתלונה ליחידת להב 433, אשר אמונה בין השאר על המאבק לצמצום תופעות הפשיעה החמורה הארצית, הבינלאומית והשחיתות הציבורית. התלונה נגד מר לייפר עניינה הצעת תמריץ כספי לועדי עובדים אזוריים אשר יתמכו בהתמודדותו של מר אבי ניסנקורן ליו״ר הסתדרות העובדים הארצית בשנת 2007״.

עוד מסר הבכיר וסיפר על הקשר לכאורה בין ניסנקורן לכחלון והמטרה שבמד״א יתמכו בכולנו, כדי שסיעת כולנו בהסתדרות תזכה לכוח ולחיבוק מצד ניסנקורן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]