המחאה מול בית נשיאת העליון נמשכת: "אסתר חיות - תתפטרי!" - 0404
המחאה מול בית נשיאת העליון נמשכת: תנועת "אם תרצו"

המחאה מול בית נשיאת העליון נמשכת: "אסתר חיות – תתפטרי!"

עצרת מחאה גדולה התקיימה הערב (מוצ"ש) מול ביתה נשיאת בית המשפט העליון אסתר חיות בתל אביב.

במחאה שאורגנה על ידי תנועת "אם תרצו" והחזית לשחרור דרום ת"א יחד עם חברי פורום "בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, נציגי "פורום בוחרים בחיים" של המשפחות השכולות, פורום נכי צה"ל למען ביטחון ישראל וארגונים נוספים, ביקשו המוחים להשמיע את זעקתם מול דיקטטורת בג"ץ הפוגעת בבטחונה של מדינת ישראל ושאר אנשי מערכת המשפט הפוגעים בדמוקרטיה הישראלית.

בין הקריאות שהושמעו: "צדק לעמית!", "אין לי צדק בבג"ץ", "גם לחיילי צה"ל ולמשפחות השכולות יש זכויות אדם", שופטי עליון-עולם תחתון" וכן – אסתר חיות – תתפטרי".

המפגינים הגיעו להפגין מכל רחבי הארץ וגם השבוע הניפו את תמונתו של לוחם גולני עמית בן יגאל ז"ל תוך השמעת רעש מחריד אוזניים ליד ביתה של נשיאת בית המשפט העליון. המוחים הצטיידו בתופים, זמבורות וכלי הקשה ועברו ברחבי שכונת צהלה כדי להשמיע את זעקת נפגעי בג"ץ לכל שכניה של חיות.

יהודה שרבאני, רכז השטח של תנועת "אם תרצו" שהוביל את המחאה אמר: "שופטי בג"ץ פועלים כממשלת על הניצבת מעל נבחרי הציבור. ממש כמו באיראן. מדובר בשערוריה שאין כדוגמתה. אבל לאחרונה הם הוסיפו חטא על פשע וקבעו כי זכות קנין של מחבל גוברת על הזכות לחיים של חייל צה"ל וזכותה של ישראל להגן על עצמה. על הדברים הללו העם חייב למחות ולדרוש לעצור את המדרון החלקלק והמסוכן הזה. בנוסף, כשאנו רואים את הדופי שנפל על אסתר חיות הנשיאה בשל ניגודי העניניים החריפים בעניינה, אנו סבורים כי היא חייבת להתפטר. לעם ישראל מגיע יותר".

שפי פז ודורון אברהמי מהחזית לשחרור דרום תל אביב מסרו: "המלחמה שלנו היא על הצדק. "צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף לְמַעַן תִּֽחְיֶה וְיָרַשְׁתָּ אֶת־הָאָרֶץ אֲשֶׁר־יְהוָה אֱלֹהֶיךָ נֹתֵן לָֽךְ". בלי צדק אין חיים. בלי צדק אין פיסת אדמה שאפשר לקרוא לה מולדת. בלי צדק אין אמונה. אין עַם. אין אחווה וערבות הדדית. בלי צדק אין אהבה, תקווה ואין טעם. זו מלחמה על הצדק. זו מלחמה על משפט צדק. זו מלחמה על החיים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]