לראשונה: התקיימה קבלת שבת משותפת מישראל עם הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות - 0404
לראשונה: התקיימה קבלת שבת משותפת מישראל עם הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות

לראשונה: התקיימה קבלת שבת משותפת מישראל עם הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות

משרד התפוצות קיים אתמול (שישי), קבלת שבת וירטואלית של ישראל יחד עם הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות. קבלת השבת התקיימה במעמד שרת התפוצות, ח"כ עומר ינקלביץ', נשיא הקהילה הרשמי באמירויות, רוס קריאל ורב הקהילה הרשמי הרב סרנה ובהשתתפות תנועות הנוער בישראל ובני משפחותיהם. מאות יהודים ובני נוער משתי המדינות השתתפו בה במקביל.

באירוע השתתף גם הזמר ישראלי אריאל כהן מתזמורת פירקת אלנור, שהוביל את שירי השבת יחד עם חזן הקהילה באיחוד האמירויות (לכה דודי, שלום עליכם, התקווה).

לאחר דברי הפתיחה, המשתתפים מהאמירויות שרו את ההמנון הלאומי של האמירויות ולאחר מכן הצטרפו כל המשתתפים לשירת המנון התקווה. טקס הדלקת נרות השבת נערך ע"י משפחת בק ויוני סטיינגיסר מביתם שבאיחוד האמירויות. לאחר מכן המשתתפים נשאו תפילה לשלום צוותי הרפואה ותפילה לתושבי איחוד האמירויות וישראל. בסוף האירוע הרימו כוס לחיים טובים ומלאי תקווה לשלום חם ומשגשג בין המדינות.

שרת התפוצות, ח"כ עומר ינקלביץ' אמרה: "קבלת השבת ההיסטורית הזו מסמלת את כינון היחסים ובניית הגשר החי בין מאות חברי הקהילה היהודית המיוחדת של איחוד האמירויות והחברה הישראלית".

נשיא הקהילה הרשמי באמירויות, רוס קריאל, אמר: "בשמם של כל הקהילות היהודיות באיחוד האמירויות, אני רוצה לברך את שרת התפוצות, עומר ינקלביץ', שכיבדה אותנו בטקס קבלת השבת. נוכחותה ומילותיה החמות מרגשים אותנו ומחממים את ליבנו. אנו מלאי תקווה כי השלום יביא עימו שיגשוג ואחדות בקרב כל יהדות העולם".

רב הקהילה, הרב סרנה אמר: "זה יום שלעולם לא נשכח. זו הפעם הראשונה, אי פעם, ששרה וחברת כנסת ממדינת ישראל משוחחת ועורכת קבלת שבת יחד עם הקהילה היהודית באיחוד האמירויות, האירוע הזה זה יכנס לספרי ההיסטוריה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]