השחתה וונדליזם התגלו בקבר יוסף. יוסי דגן: "כשהממשלה חוששת להחיל ריבונות, הברברים לא מפחדים להשתולל" - 0404
השחתה וונדליזם התגלו בקבר יוסף. יוסי דגן: רועי חדי

השחתה וונדליזם התגלו בקבר יוסף. יוסי דגן: "כשהממשלה חוששת להחיל ריבונות, הברברים לא מפחדים להשתולל"

הלילה התקיימה כניסה מצומצמת לקבר יוסף לכבוד ראש חודש אלול ועל פי על פי מגבלות משרד הבריאות. עם הכניסה מצאו המתפללים כי קבר יוסף וסביבתו הושחתו עי אלמונים. כיורים נותצו וכך החלונות בבית המדרש, הקירות חוררו ונשברו, התאורה הושחתה ובמקום נמצאו שאריות בקתבים שככל הנראה הושלכו למקום.

בין הנכנסים לקבר יוסף היו הרב אליקים לבנון, ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן וסגנו דוידי בן ציון, מח"ט שומרון אל"מ רועי צוויג, קצין ההגמ"ר רב סרן עזריאל פרלמן, ופלמח זאבי בנו של רחבעם זאבי (גנדי) הי"ד.

יוסי דגן: "אנחנו נכנסים לכאן הלילה. ומבקשים להאיר באור גדול. מכאן אפשר לדרוש מהממשלה, ללמוד מיוסף הצדיק גבורה, ללמוד מיוסף הצדיק לעמוד מול אומות העולם, ולהיות משביר לנהל גם מול אויבים וגם מול אוהבים.

ליוסף הצדיק היה בוודאי הרבה פחות כח משיש לנתניהו מול ארה"ב עם המעמד של ישראל. עליו להחיל את הריבונות בצורה מלאה על כל הישובים, להביא תנופת בנייה ולהגיע למליון יהודים ביהודה ושומרון, להפסיק את הרמייה הזו, להפסיק את התרגילים והשטיקים. בצורה פשוטה ללמוד מיוסף הצדיק ולהחיל את הריבונות.
אי החלת הריבונות והנסיגה מריבונות היא שמביאה בסוף לברבריות ולהשחתה בקבר יוסף".

רב השומרון, הרב אליקים לבנון: "השערים לירושלים נמצאים בשכם, דרך שכם מגיעים לירושלים ומשם לכל ארץ ישראל, אנחנו היום במאבק גדול בכל מה שקשור להתגלמות הגאולה. אנחנו נלחמים על קיום תהליך הגאולה, בכל פעם יש עיכובים. יש ריבונות ואז אין ריבונות, מי שמוביל את התהליכים האלו הוא מי שנקרא אצלנו משיח בן יוסף. בסופו של דבר יבוא משיח בן דוד, והוא יאחד את הכל ולו אנחנו מצפים".

הכניסה התקיימה כחלק מהכניסות הקבועות אותן מקיימת מועצה אזורית שומרון בסיוע מנהלת קבר יוסף והמקומות הקדושים בשומרון של המועצה האזורית שומרון ובליווי ואישור צה"ל וכוחות הבטחון.

דגן הודה למח"ט שומרון רועי צוויג, ולכוחות הבטחון שליוו את הכניסה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]