הליכה לבחירות תהפוך את גנץ מחליפי לחלף עם הרוח - 0404
הליכה לבחירות תהפוך את גנץ מחליפי לחלף עם הרוח תומר ניוברג, פלאש 90

הליכה לבחירות תהפוך את גנץ מחליפי לחלף עם הרוח

ימיו של יו״ר כחול-לבן, בני גנץ, כפוליטיקאי בכיר וכראש ממשלה חליפי יסתיימו בקרוב. גנץ יודע היטב שזה הכיוון המסתמן. האיש, שהיה לרגע תקוות השמאל, איבד לחלוטין את מרכז כוחו והפך ממפלגה גדולה שחוצה את קו 30 המנדטים, למפלגת מדף שתלך, תקטן, עד שתעלם.

הליכה לבחירות תהפוך את גנץ לחלף עם הרוח. זה לא משנה אם הבחירות יתרחשו בתוך חודשים או בתוך כשנה – בכל מקרה יהיה אלה ימי התהילה האחרונים של החליפי, שהגיח לתקופה קצרה ויעלם.

גנץ, שכשל 3 פעמים בניסיון להחליף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, עד שנאלץ להכנס ולחסות תחת כנפיו של המנהיג הגדול ביותר שקם לנו, קיבל סטירה מחבריו לקשר ההפיכה – לפיד ויעלון.

גם אם נלך לבחירות רק בעוד כמה חודשים ובכל מקרה, רגע לפני שיגיע מועד גנץ לנסות ולהכנס לתפקיד, יהיה אלה ימיו האחרונים כפוליטקאי בעמדת כוח.

לאחר הבחירות הבאות, גנץ ימצא עצמו עם מפלגה שמגרדת, אולי, עשרה מנדטים – מפלגה בינונית בשמאל ויחד עם חברו לשעבר, יאיר לפיד, ימשיכו לצעוק מספסלי האופוזיציה. שום סקר-שקר לא ישנה את התמונה בשמאל הישראלי, ההולך וקטן מיום ליום.

גוש הימין, גדול הרבה יותר מכפי שהוא מצטייר בממשלה. ליברמן, השודד הפוליטי, מחזיק בכוח את מצביעיו הימניים ולא נותן להם להרגיש ממשלה. עוד כמה מצביעי כחול-לבן שהבינו כי מכרו להם לוקשים, והרבה, ייבחרו מפלגות שמאל אחרות וחלקם ייתן קולו לימין. בנט לדוגמא.

המשמעות ברורה: גם הבחירות הבאות יהיה בשליטה ימנית, אך כזאת שתהיה חייבת לפחות 61 מנדטים, כדי שהנשיא ריבלין לא יהיה מאושר להמשיך ולהשתמש בפריטטיות הטיפשית שהורגת כל חלקת מנהיגות בישראל.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]