רמ״י על ליאת בן ארי: ״אין לרמ"י עניין בהגבלת השכרת יחידות הדיור״. על הבית בחרות: באחריות הוועדה לתו״ב לב השרון - 0404
רמ״י על ליאת בן ארי: ״אין לרמ מארק ישראל סלם, פלאש 90

רמ״י על ליאת בן ארי: ״אין לרמ"י עניין בהגבלת השכרת יחידות הדיור״. על הבית בחרות: באחריות הוועדה לתו״ב לב השרון

ליאת בן ארי ממשיכה לקבל גב: ברשות מקרקעי ישראל (רמ״י) מכשירים למעשה את השכרת הדירה שביצעו ליאת בן ארי ובעלה בניגוד לכתוב בתנאי המכרז, בטענה כי מדובר בהוראה שאינה מפורשת.

עוד טוענים ברשות מקרקעי ישראל כי ביחס לעבירות הבנייה שנעשו בביתה של ליאת בן ארי במושב חרות – ״האחריות לטיפולן הינה של הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה ושל המועצה האזורית לב השרון״.

ממנהל מקרקעי ישראל נמסר לחדשות 0404: ״המכרז המדובר הינו מכרז במתכונת ישנה, הכולל אפשרות לעמותות בנייה להגיש הצעות במסגרתו, מתוך רצון לאפשר להקצות מגרשים למשפחות ובודדים באופן ישיר ולא באמצעות קבלנים/יזמים. מכרזים מסוג זה אינם נהוגים כיום ברמ"י. ייתכן כי השכרת הנכס אינה תואמת את המטרות הכלליות של העמותה כפי שבאות לידי ביטוי בתקנון העמותה, שאף צורף למכרז כנספח, ואולם בהעדר הוראה מפורשת בתנאי המכרז, לרבות בתקנון העמותה שצורף, האוסרת מפורשות על השכרת יחידות הדיור אשר נבנות עבור חברי העמותה, אין ביכולתה של רמ"י להתערב בנושא זה. נוכח אופי המכרז כמכרז מסחרי לכל המרבה במחיר, הכולל זכויות עתידיות אף אין לרמ"י עניין בהגבלת השכרת יחידות הדיור. 

נדגיש כי העדר האפשרות להשכיר נכס וחובת התגוררות בו הינן הגבלות משמעותיות וחריגות שאינן נהוגות בד"כ במכרזי רמ"י אלא במקרים נדירים, כאשר ככל שמגבלות אלו לא נכתבו באופן מפורש וברור בתנאי המכרז קיים קושי משמעותי לאכוף אותן. אשר על כן אין בכוונת רמ"י לנקוט בצעד כלשהו ביחס לכך. משב"ש יבצע את הפיקוח והאכיפה בהתייחס לאיסור מכירת הנכס למשך שלוש שנים.

0404

בקשר לנכס בחרות, ברשות מקרקעי ישראל לא התקבלה כל תלונה בקשר לחריגות בניה בנכס המדובר, והנושא אינו מוכר ברשות.

לרמ"י אין אחריות לעבירות השייכות לחוק התכנון והבנייה וככל שקיימות עבירות כאלו הרי שהאחריות לטיפולן הינה של הוועדה המרחבית לתכנון ובנייה ושל המועצה האזורית לב השרון.

ככל שיהיה בידי רמ"י מידע בדבר חריגות במגרש בניגוד לתנאי החכירה הנהוגים, הרשות תפעל בהתאם לנוהליה וכנהוג במקרים דומים״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]