קרעי יכהן כיו"ר שדולת הנגב: "נהפוך אותו למרכז עצמאי ומשגשג" - 0404
קרעי יכהן כיו עדינה ולמן, דוברות הכנסת

קרעי יכהן כיו"ר שדולת הנגב: "נהפוך אותו למרכז עצמאי ומשגשג"

חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי הודיע היום (רביעי) בכינוס שדולת הנגב כי בסיכום עם יו"ר הוועדה לביקורת המדינה, בשבוע הבא תוקם וועדת משנה לענייני הנגב בראשותו.

בנאומו אמר קרעי: "כתושב הנגב וכמי שנבחר כנציג הנגב בליכוד, אני שואף להפוך את הפריפריה והנגב למרכז. לתת מעטפת לתושבי הנגב, שירגישו שהם בראש סדר העדיפויות הלאומי, ושיהיה להם חלק מרכזי במקום הזה שבו מתקבלות ההחלטות בסופו של דבר.

לצורך כך, הקמתי את השדולה הזו ואני גאה לבשר גם על הקמת תשתית פרלמנטרית רשמית בכל מה שקשור לנגב. פניתי ליו"ר הוועדה לביקורת המדינה ח"כ עופר שלח, שהסכים להקים בוועדה לביקורת המדינה, ועדת משנה לנגב בראשותי.

עם שתי הפלטפורמות האלו, השדולה הזו, יחד עם ועדת המשנה לענייני הנגב בוועדה לביקורת המדינה, אני מאמין שבעז"ה נגיע להישגים משמעותיים במגוון תחומים שהנגב ותושביו זקוקים בהם לחיזוק ושיפור.

כפי שראיתם בוודאי בהזמנות שהגיעו אליכם, המטרה המרכזית של השדולה היא להפוך את הנגב למרכז. מרכז עצמאי ומשגשג. אני רואה את השדולה הזו כמי שתוביל ותצליח בעז"ה בנושאים כמו שיפור משמעותי בשירותי הבריאות בנגב יחסית למרכז ובכלל, עידוד עליה וצעירים לגור ולעבוד בנגב , חיזוק בחינוך לילדי הנגב שהם דור העתיד שלנו, שיהוו בעז"ה עתודה איכותית של מדינת ישראל באופן כללי ובפרט בכל מה שקשור למעבר אמ"ן לנגב ולגיוסים העתידיים של לוחמי המודיעין.

רק אם נצליח לטפח את ההון האנושי המופלא שיש כאן ולתת לו את הכלים וההזדמנויות הנדרשות, נצליח להפוך את הנגב למרכז עצמאי ומשגשג, בלי לבקש טובות, במרכאות או שלא במרכאות, ממרכז הארץ. הפיכת הנגב למרכז היא אחת המשימות החשובות שראש הממשלה בנימין נתניהו, שיצטרף אלינו בהמשך, שם לו למטרה. באר שבע הפכה למרכז הסייבר הלאומי, צה"ל עובר לנגב ועוד ועוד.

הנושא הראשון בישיבתה של השדולה הוא הקמת שדה התעופה הבינ"ל השני בנגב. הנושא הזה נבחר עקב ההשלכות האדירות שיהיו לפרויקט הזה על התעסוקה, התיירות, הכלכלה ופיתוח הנגב בעשורים הבאים.

הנושא גם עלה לסדר היום לאחרונה במספר מקומות, והעלה כביכול אור חיובי לגבי עתיד הפרוייקט. כך עמדתה החד משמעית של שרת התחבורה, וכך גם העמדה שהביע צה"ל לאחרונה בוועדה לביקורת המדינה שאין לו התנגדות לקידום הקמת שדה התעופה בנגב. אני מדגיש, "כביכול", מכיוון שמשיחות ובירורים שקיימתי לאחר הצהרות אלו, גיליתי שזה לא כזה פשוט.

אומנם, כמעט כולם מסביב מבינים את חשיבות ההקמה של שדה התעופה הבינ"ל בנגב, ואין כמעט מחלוקת אזרחית בנושא, "הולך אל דרום וסובב אל צפון…" – את מי שלא תשאלו, יברך על הקמת השדה דווקא בדרום, אבל נבטים עדיין רחוקה מהסכמה כזו.

מבלי לפרט למה, כי אינני יכול או רשאי לעשות זאת, אנחנו מודעים לכך שישנו גורם שמתנגד נחרצות להקמת שדה התעופה הבינ"ל בנבטים משיקולים שלא הוסברו לי, אך נרמזו לי, ואפילו על הרמזים הללו אינני יכול לחזור כאן.

בנוסף, לפי מיטב הבנתי, וגם כאן לצערי אני לא יכול לציין את האומר או את מקור האמירה, שר הבטחון גנץ מבכר את רמת דוד על פני נבטים משום מה. אשמח מאוד לשמוע התייחסות לכך מידידי השר במשרד הביטחון מיכאל ביטון.

אינני בא חלילה לייאש, אלא להציב נכוחה בפניכם חברים את האתגרים שיעמדו בדרכנו. אני מאמין שככל שהאתגרים יהיו מורכבים יותר, כך יהיה מתוק יותר טעמו של הניצחון במאבק החשוב הזה.

אני מאמין שבעזרת השם ובעזרת נחישותה והתחייבותה של שרת התחבורה מירי רגב, נוכל יחד כולנו, למצוא במהרה את המיקום הטוב ביותר והמוסכם על כולם בנגב ולקדם את הקמת השדה בהקדם האפשרי.

אשמח אם הדוברים הבאים יתייחסו בדבריהם לאפשרות שבה הקמת השדה בנבטים לא תאושר אבל הנגב כן. אסור לנו בשום אופן לפספס את ההזדמנות או לתת לה להתעכב עוד.

אני רוצה להודות לנציגים שמשתתפים איתנו כאן היום וגם לאלו שפועלים מאחורי הקלעים, לראשי הרשויות, לראש הממשלה שיעלה בהמשך הדיון, לשרת התחבורה מירי רגב, לשר מיכאל ביטון, לחברי הכנסת שהגיעו ויגיעו לכאן בהמשך ולידידי שמעון בוקר סגן ראש העיר באר שבע שסייע ועוד יסייע רבות לשדולה.

את כולנו אני רוצה לברך בברכה שבירך משה רבינו את עם ישראל לאחר כל המאמצים שעשו להקמת המשכן: "וַיַּרְא מֹשֶׁה אֶת כָּל הַמְּלָאכָה וְהִנֵּה עָשׂוּ אֹתָהּ כַּאֲשֶׁר צִוָּה ה' כֵּן עָשׂוּ וַיְבָרֶךְ אֹתָם מֹשֶׁה" (שמות ל"ט, מג). "מה היא ברכה שבירכן? אמר להן: תשרה שכינה במעשה ידיכם. והם אומרים: "ויהי נעם ה' אלהינו עלינו ומעשה ידינו כוננה עלינו ומעשה ידינו כוננהו" (תהלים צ', יז)".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]