ריבלין בעוטף: אם חמאס רוצים מלחמה הם יקבלו מלחמה - 0404
ריבלין בעוטף: אם חמאס רוצים מלחמה הם יקבלו מלחמה מארק ניימן/ לע"מ

ריבלין בעוטף: אם חמאס רוצים מלחמה הם יקבלו מלחמה

על רקע המתיחות בדרום הארץ, ביקר היום (שלישי), נשיא המדינה ראובן ריבלין, במנהלת התיאום והקישור במעבר ארז ובמוקדי השריפות בעוטף עזה. מוקדם יותר היום חנך הנשיא יחד עם ראש עיריית נתיבות יחיאל זוהר את "בית נחמה לילדים ונוער" בנתיבות, על שמה של רעייתו נחמה ז"ל.

הנשיא שוחח עם לוחמי האש של מחוז הדרום, בליווי מפקד מחוז דרום בכבאות והצלה טפסר שמוליק פרידמן, לאחר שבשבועות האחרונים יוצרים עפיפונים ובלוני תבערה מאות שריפות במרחב עוטף עזה והדרום. הנשיא הודה ללוחמי האש על הנחישות והמסירות בה הם מבצעים את תפקידם לאורך כל השנה וביתר שאת בתקופה הקשה והמאתגרת הזאת.

ריבלין: "אתם נדרשים להתמודד עם איומים הפוגעים באופן מכוון ושיטתי באזרחים ישראלים המבקשים לחיות את חייהם," אמר הנשיא ללוחמי האש והוסיף: "טרור העפיפונים ובלוני התבערה – הוא טרור לכל דבר ועניין. אתם בני המקום. אתם מכירים את השטח. אין לנו שום דבר נגד האזרחים החיים בעזה. להפך, אנחנו רוצים שירווח להם ושיוכלו לחיות בשקט ושלווה ולגדל את ילדיהם. אבל הם מוחזקים על ידי החמאס, שחושב שגם אנחנו מוחזקים בידיו. ידע החמאס- זה לא משחק. יגיע רגע בו הם יצטרכו להחליט ואם הם רוצים מלחמה הם יקבלו מלחמה.

אתם עושים את המלאכה נפלא. אתם, כוחות הכיבוי והמתנדבים הרבים המצטרפים אליכם שעושים לילות כימים כדי לעמוד בפני כל סכנה ובאתי הנה כדי לומר לכם ישירות תודה רבה לכם על כל מה שאתם עושים.

אין כואב מלראות את האדמה הטובה הזאת עולה בלהבות. אני רוצה לחזק את ידי החקלאים בתקופה הקשה והכואבת הזאת, שבה הם נדרשים להתמודד גם עם איומי השריפות, וגם עם המשבר הכלכלי שהביאה הקורונה. העמידה האיתנה של התושבים, של החקלאים, של כוחות האבטחה האזרחיים, שלכם לוחמי האש – מעוררת גאווה בכולנו".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]