לדמותה של תקשורת מנותקת | הרב גדליה סילמן - 0404
לדמותה של תקשורת מנותקת | הרב גדליה סילמן

לדמותה של תקשורת מנותקת | הרב גדליה סילמן

כיהודי שומר תורה ומצוות שבא במגע פעמים רבות עם ישראלים, לא אחת, אני נשאל ע"י חברים, מדוע יחסנו לחלק מהתקשורת הישראלית ואף למערכת המשפט קו כה ביקורתי, כמעט עוין. בטורי זה, אבקש להתייחס לסוגיית יחסה של חלק מהתקשורת לערכים של מליוני הישראלים שצורכים את שירותיה ובכספי משלם המיסים, היא בוחרת לתקוע בליבם סכין בחזרה, משל, זהו התשלום.

בנוגע למערכת המשפט, לא אביע את דעתי בשל קוצר המקום ובשל העובדה שהשופטים עושים את העבודה בהחלטות הזויות ובהתערבות מתמדת לרשות המחוקקת ובכך מייתרים את הצורך בטורים על התנהלותם (ע"ע, החלטת השופט מני מזוז רק בשבוע האחרון על אי אטימת בית המחבל שרצח חייל צה"ל).

בשבועות האחרונים, צפה ועלתה לדיון, התנהלותו של תאגיד התקשורת 'כאן' לאחר שתכנית הומוריסטית בשם "היהודים באים" בחרה להתריס בצורה נבזית ומכוערת כלפי גדולי האומה משה רבנו ומרדכי היהודי.. (אמש, אף התקיימה הפגנה של ישראלים רבים שלא קיבלה במה ברוב כלי התקשורת…) ואולם, הרשו לי להרהר בכתב ולשתף את מחשבותיי בעניין זה.

האם מישהו מאיתנו מעלה בדעתו שאותם "יהודים הולכים", היו מעיזים- להבדיל- ללעוג כך לישו מקים דת הנצרות או להריץ כך דאחקות על מוחמד..ובעצם, למה שנלך רחוק…האם אותם "יהודים הולכים", היו מעיזים ללעוג ולבוז בהומור סתמי על ראה"מ מר יצחק רבין ז"ל להציג אותו, נניח..כשתיין הצועד בחוסר יציבות וזורק משפטים חסרי פשר?! אז מאיפה תקשור- תנים עלובי נפש, לקחתם את החוצפה לפגוע לבוז ולרמוס את ערכי מליוני ישראלים שהדת והמסורת יקרים להם, ובאגרה, אותה הם נ א ל צ ים לשלם לתאגיד "הציבורי", שחטתם את היקר והקדוש להם. רק בימים האחרונים, באותו תאגיד יקר ובזבזני זה שממומן מכספי כולנו, עלה מערכון שהציג סימולוציה "הומוריסטית" (כמובן) על חרדי עבדקן שמגיע בטיסה לישראל תוך ידיעה על כך שהוא נשא קורונה והוא משיב לשאלת המאבטח שהוא מתכוון לפקוד ארועים המוניים למרות ידיעתו שהוא חולה… תקשורתני כאן, האם הייתם מעיזים להעלות מערכון שטני (זו המילה היחידה בארסנל המילים שלי) כזה על דרוזי מירכא או ערבי ממזרח ירושלים שבוחר להדביק את אזרחי ישראל, או שמא.. דמוניזציה, ח ו ב ה שתיעשה רק לחרדי או מתנחל עם עוזי ודובון?!

אז בפעם הבאה שישאלו אתכם האם התקשורת בישראל מייצגת מישהו או משהו, אין צורך לענות על כך תשובה. ובמילים בודדות: "מגיע לעם הזה תקשורת אחרת", הגונה יותר ומנותקת פחות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]