אוחנה ללוחם שנדקר בפיגוע בעיר העתיקה: "דוגמה ומופת ללוחמי ולשוטרי ישראל" - 0404
אוחנה ללוחם שנדקר בפיגוע בעיר העתיקה: דוברות המשטרה

אוחנה ללוחם שנדקר בפיגוע בעיר העתיקה: "דוגמה ומופת ללוחמי ולשוטרי ישראל"

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה, מ"מ המפכ"ל ניצב מוטי כהן, מפקד משמר הגבול ניצב יעקב (קובי) שבתאי, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד וראש אמ"ש ניצב עינת גיל צובארי, ביקרו הבוקר (שלישי) בבית החולים הדסה הר הצופים את סמ"ש מ' – לוחם מג"ב שנפצע בפיגוע הדקירה בעיר העתיקה בירושלים, ושמעו ממנו על שהתרחש באירוע.

סמ"ש מ': "עמדתי בשער, חשבתי לעצמי מה אני יעשה אם יגיע מחבל ופתאום הוא דקר אותי. יריתי לעברו מספר כדורים וניטרלתי אותו". כאמור, סמוך לשעה 20:40 הגיע לעבר כוח משטרה שפעל בשער באב חוטה (הכניסה להר הבית) בעיר העתיקה, מפגע ששלף סכין, באמצעותה דקר את סמ"ש מ' לוחם מג"ב ופצע אותו באורח בינוני. למרות פציעתו התעשת סמ"ש מ', דרך את נשקו, ירה לעבר המחבל וניטרל אותו.

השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה אמר לסמ"ש מ': "אני יודע שסיימת את הטירונות שלך בהצטיינות, אתמול ההצטיינות שלך באה לידי ביטוי מוצלח. תפעלת את האירוע ביעילות, בנחישות ובמהירות – ואתה ראוי לכל שבח. אתה דוגמה ומופת ללוחמי מג"ב ולשוטרי משטרת ישראל. אני מודה לצוות הרפואי שמטפל בך במסירות ומאחל לך רפואה שלמה ומהירה". לאמו של סמ"ש מ' אמר השר אוחנה: "יש לך בן גיבור. הוא הציל חיים".

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן אמר לסמ"ש מ' שנפצע בפיגוע: "בשנים האחרונות שוטרי משטרת ישראל ובהם לוחמי מג"ב, ניצבים בחזית המאבק בטרור במדינת ישראל. הגנה על אזרחי ישראל ומאבק בטרור משמעותו הקרבה, חתירה למגע ואומץ לב, ואת כל אלו הבאת לידי ביטוי בהצטיינות רבה בתפקודך אמש. תגובתך המהירה והנחושה מול המחבל שדקר ופצע אותך, ראויה לכל שבח והערכה, משקפת את ערכי המשטרה וכך מצופה מכל שוטר.

אני בטוח שההכשרה שסיימת זה מכבר בהצטיינות והפכה אותך ללוחם מג"ב, תרמה לך רבות ערכית ומקצועית בהתמודדות מול המחבל שמנעה המשך פגיעה בשוטרים ואזרחים חפים מפשע. אני מאחל לך החלמה מהירה ומלאה ובטוח שתשוב לאיתנך ולפעילות המבצעית לצד חבריך במהרה".

ד"ר דניאל וייס, מנהל תחום טראומה בהדסה הר הצופים עדכן בביקור: "סמ"ש מ' נפגע בדופן הצידית של בית החזה ומצבו מוגדר כעת קל. הסכין לא חדרה את דופן בית החזה וזה מה שמנע פגיעה חמורה יותר. הוא עבר הליך ניתוחי קטן וימשיך להתאושש. אני צופה לו שחרור מהיר מבית החולים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]