אדלשטיין בשומרון: "כל עוד אני בממשלה - לא תקום מדינה "פלסטינית" - 0404
אדלשטיין בשומרון: אור קפלן

אדלשטיין בשומרון: "כל עוד אני בממשלה – לא תקום מדינה "פלסטינית"

ראש המועצה האזורית שומרון, יחד עם שר הבריאות ח"כ יואל (יולי) אדלשטיין, חנכו הבוקר (שלישי) קו ייצור למסכות המגנות מפני נגיף קורונה. במפעל "סופרגום" שבאזור התעשייה ברקן, החלו הבוקר לייצר מסכות כחול-לבן שישווקו למשווקים ישראלים ואף לחו"ל.

שר הבריאות אדלשטיין התייחס בדבריו לעניין הריבונות וחשיבותה, גם בייצור ע"י המפעלים ביו"ש: "תושבי יהודה ושומרון מגינים על אזרחי ישראל ביטחונית, וכמו שאתם רואים כאן במפעל מגנים גם מהבחינה הבריאותית. פעם אמרו יש״ע זה כאן. היום אני אומר מדינת ישראל זה כאן! אני לא צריך אף אחד כדי לדעת זאת!

לא ירחק היום שנחיל רשמית את החוק הישראלי על השמרון, על בנימין ועל יהודה. בינתיים אנחנו מחילים את הריבונות בפועל. אנחנו חייבים לבנות בכל מקום, אנחנו חייבים לתת לכל ילדה וילד בשומרון את הזכויות המלאות שיש לילדים בתל אביב, אנחנו חייבים לשמור על המשפחות שנמצאות פה ומגשימות ציונות.

אנחנו נספח במעשים, לא בדיבורים, לא בהצהרות, לא בהבטחות! ואני רוצה לומר עוד משהו: במפעל סופרגם בברקן, כמו בעוד הרבה מפעלים אחרים, עובדים גם הרבה ערבים. הנוכחות שלנו עוזרת גם להם. מדינה "פלסטינית" היא מדינת טרור כלפי אזרחי ישראל וכלפי ערביי הרשות ביחד. כל עוד אני בממשלה לא תקום מדינה "פלסטינית".

ראש המועצה האזורית, שומרון יוסי דגן: "אנחנו בנינו פה איזור תעשייה מפואר, לא ביקשנו רשות מהממשל האמריקאי, אנחנו מייצרים פה מסיכות עבור כל מדינת ישראל, 10 מליון מסכות בחודש, לא ביקשנו אישור מאף גורם אמריקאי.

חיים פה מאות אלפי ישראלים, ואף אחד שעבר לגור פה לא ביקש אישור מג'ראד קושנר, וכך אנחנו צריכים לעשות גם את הריבונות. מכירת יהודה ושומרון תמורת כרטיס טיסה לאבו דאבי או היתר מכירת נשק לאמריקאים לאיחוד האמירויות בכדי להציל את טראמפ היא כשל ערכי מהממדרגה הראשונה.

אני רוצה להוסיף: אם אכן נכון שראש הממשלה מתכוון לעגן ב'מזכר הבנות' הקובע שהדרך היחידה לפתרון העימות בין ה"פלסטינים" לישראל תהיה על פי חזון טראמפ. זוהי שערורייה ואנחנו דורשים הכחשה מפי ראש הממשלה.

זהו מחטף מאחורי גבו של המחנה הלאומי להכניס את המדינה ה"פלסטינית" בדלת האחורית. אני אומר לראש הממשלה כשתסתובב בכדי לבקש את עזרת המחנה הלאומי, לאחר שהאברמוביצים והאופנהיימרים ייעלמו – לא תמצא דבר.

נתניהו הוא ראש הממשלה שלי. אותו בחרתי. אל תסתתר מאחורי הסינר של קושנר בגין לא הסתתר מאחורי הסינר של החתן של רייגן האחריות לקריסת את היעדים המדיניים החשובים של מדינת ישראל היא עליך" כל יהודה ושומרון תהיה תחת ריבונות ישראלית. אנחנו אף פעם לא וויתרנו ואנחנו אף פעם לא נוותר על ארץ ישראל".

יניב חדד, מנכ"ל סופרגום, סיכם: "פתיחת קו המסיכות הכירורגיות היא אבן דרך משמעותית בהתמודדות מדינת ישראל עם מגיפת הקורונה. הקו החדש מאפשר למערכת הבריאות אספקת מסיכות מלאה ללא תלות בייבוא תוך שמירה על ייצור מסיכות באיכות הגבוהה ביותר. למרות זאת, לצערי מרבית משרדי הממשלה והארגונים הגדולים מעדיפים לרכוש תוצרת חוץ. על מדינת ישראל במיוחד בשעה זו לשמור על ייצור כחול-לבן , תוך שמירה על טובתו ובריאותו של הציבור הישראלי".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]