כץ ללפיד: "כולם צריכים להיות שותפים בסיוע לאזרחים - כי בקורונה אין פוליטיקה" - 0404
כץ ללפיד: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

כץ ללפיד: "כולם צריכים להיות שותפים בסיוע לאזרחים – כי בקורונה אין פוליטיקה"

מליאת הכנסת דחתה היום (שני) את כל הצעות אי האמון שהגישו סיעות האופוזיציה. ההצעה "כישלון הממשלה המנותקת בהעברת תקציב המדינה שייטיב עם האזרחים, וההתעסקות הבלתי פוסקת שלהם אך ורק בעצמם במקום במה שחשוב לישראל" (יש עתיד-תל"ם) נדחתה ברוב של 39 תומכים מול 55 מתנגדים.

ההצעה הנוספת "הפקרת הרשויות המקומיות הערביות בצל המשבר הכלכלי" (הרשימה המשותפת (חד"ש, רע"מ, תע"ל, בל"ד) נדחתה ברוב של 28 תומכים מול 57 מתנגדים. ההצעה האחרונה – "כישלון הממשלה בניהול משבר הקורונה והרס הכלכלה הישראלית" (ישראל ביתנו וימינה) נדחתה ברוב של 28 תומכים מול 56 מתנגדים.

שר האוצר ישראל כץ, השיב לדברי יו"ר האופוזיציה יאיר לפיד במליאה, ואמר: "נדהמתי לשמוע חלק מהדברים של דוברי האופוזיציה, שרובם ככולם הצביעו בעד תכניות הסיוע שהבאתי לכנסת. גם בוועדת הכספים וגם במליאה. חוק הסיוע של רשת הביטחון הכלכלית בהיקף 90 מיליארד שקלים עבר כאן במליאה ברוב של 80 מול 0.

אז מצד אחד אני רוצה לשבח את העמדה האחראית של האופוזיציה לתמיכה בחוקים המורכבים האלה לגופו של עניין, מצד שני אני שומע אנשים שמדברים נגד עצמם. רק כי נמצאים באופוזיציה וצריך להגיש הצעות אי-אמון אז באים ותוקפים דברים שאתם תמכתם בהם. לא רק שתמכתם, ישבתי שעות בוועדת הכספים, הקשבתי לכם רוב קשב גם במליאה וכל הערה נכונה וכל ההצעה הנכונה, והיו הצעות נכונות, אימצתי בתוך התכניות. אתם הייתם שותפים וכולם צריכים להיות שותפים בסיוע לאזרחי מדינת ישראל כי בקורונה אין פוליטיקה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]mail.com