הקמת מערך התמרון בזרוע היבשה: ״נעמיד כוח יבשתי מוחץ שיבטיח עליונות מול כל אויב״ - 0404
הקמת מערך התמרון בזרוע היבשה: ״נעמיד כוח יבשתי מוחץ שיבטיח עליונות מול כל אויב״ דובר צה"ל

הקמת מערך התמרון בזרוע היבשה: ״נעמיד כוח יבשתי מוחץ שיבטיח עליונות מול כל אויב״

אתמול (ראשון), נערך טקס הקמת מערך התמרון המשולב הרב ממדי, בראשות מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק, מפקד מערך התמרון הנכנס ומפקד הגיס הצפוני, אלוף יעקב בנג'ו, מפקדי חילות זרוע היבשה ומפקדים נוספים במחנה בר-לב.
 
כחלק ממימוש תפיסת התמרון הרב ממדי בתר"ש 'תנופה', נדרשה השתנות רב זרועית חדשה בזרוע היבשה אשר תאפשר לחימה בתנאים רב זרועיים מיטביים. המערך החדש יהווה סמכות מקצועית רב חילית, לבניית כוח תמרון רב זרועי ולהכנתו ללחימה, כמו כן המערך יפקד על העוצבות הכפופות לו.
 
הקמת המערך, היא ציון דרך משמעותית בהתקדמות צה״ל לשילוביות רב זרועית. מהלך זה, יהדק את החיבור בין החילות והזרועות, תוך קיצור תהליכים והנגשת יכולות רבות ונוספות לקצה המבצעי.

דובר צה"ל

מדברי מפקד מערך התמרון ומפקד הגיס הצפוני, אלוף יעקב בנג׳ו: ״משימתנו היא אחת – להעמיד כוח יבשתי מוחץ. עליונות יבשתית מוחצת היא כתב חידה, לא הכל פתור בכתב חידה זה. ישנם חלקים ברורים יותר וברורים פחות. אבל זה הוא אינו כתב חידה סתמי, זהו כתב החידה בליבת האתוס של צה״ל והביטחון הלאומי של ישראל. זוהי משימתו של מערך התמרון המשולב הרב ממדי שאני עומד בראשו, ולפחות במשמרת שלי, מתוך הכרה ברורה בכתב החידה, אעשה הכל על מנת לתת לה מענה. מענה כזה שיבטיח עליונות יבשתית מוחצת במפגש עם כל אויב, שכן ההיסטוריה מלמדת שהניצחון, המביא לידי שינוי באסטרטגיית אויבנו מושתת על תמרון קטלני בשדה הקרב. זו היא משימה אדירה ולפחות מצידי, אני מתכוון לעשות אותה בשיתוף מלא עם כלל גופי צה״ל בכלל וזרוע היבשה בפרט״.

דובר צה"ל

מדברי מפקד זרוע היבשה, אלוף יואל סטריק: ״אנחנו היום מסירים במידה רבה את המחיצות שהיו קיימות כאן ועדיין קיימות כאן. אנחנו צריכים לשנות גישה ולאפשר התפתחות שמצד אחד תשמור על הזיקה ועל הזהות המקצועית, ומצד שני תשמור על הפוטנציאל, המעבריות והפיתוח של האנשים״.

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]