ארדן למועצת הביטחון: חומר מודיעיני מוכיח את חדירת חיזבאללה לישראל - 0404
ארדן למועצת הביטחון: חומר מודיעיני מוכיח את חדירת חיזבאללה לישראל

ארדן למועצת הביטחון: חומר מודיעיני מוכיח את חדירת חיזבאללה לישראל

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, פנה היום (שני) לחברות מועצת הביטחון במכתב תלונה רשמי ובו חומר מודיעיני המוכיח את חדירתם של מחבלי חיזבאללה לישראל לפני מספר שבועות. בתצלום (מצ"ב), אשר מתפרסם לראשונה, ניתן לראות את כלי הנשק שהותירה חוליית המחבלים בשטח ומסלולם מלבנון לאזור הר דב דרך הקו הכחול, בניגוד להכחשותיו השקריות של מזכ"ל חיזבאללה נסראללה.

השגריר ארדן: "מתקפות הטרור של חיזבאללה המפרות את החלטות מועצת הביטחון, עלולות לגרום לאסון ולהמיט חורבן על לבנון. תפקידו של כח יוניפי"ל של האו"ם הוא למנוע מתקפות טרור אלו ואת הפיכת דרום לבנון לבסיס טרור של חיזבאללה ואם הוא אינו עושה זאת – זכות קיומו מוטלת בספק".

פנייתו של השגריר ארדן מגיעה על רקע הדיונים שמקיימת מועצת הבטחון על המשך מנדט כוח יוניפי"ל אשר פוקע בסוף חודש זה. במקביל לדיונים אלו, ישראל וארה"ב מובילות מאמץ דיפלומטי משותף על מנת לשנות את מנדט יוניפי"ל כך שהוא יתפקד ככוח אפקטיבי עם גישה רחבה ויכולת פיקוח באזורים בהם פועל חיזבאללה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]