קטי שטרית: "זכויות נשים לא יכולות רק לשרת נרטיב של שמאל" - 0404
קטי שטרית:

קטי שטרית: "זכויות נשים לא יכולות רק לשרת נרטיב של שמאל"

בדיון שזומן לבקשתה בוועדה לקידום מעמד האישה בנוגע לשימוש בסמלים מיניים פוגעניים בהקשרים פוליטיים, מתחה ח"כ שטרית ביקורת על חברות הכנסת משמאל שמחרישות לנוכח ביזוי אשת ראש הממשלה: "למה נושאות הדגל הפמיניסטי שותקות?".

לדברי שטרית: "מדובר בנושא שלא אמור להיות שנוי בכלל במחלוקת פוליטית. מה שמפריע לי זה למה נושאות הדגל הפמיניסטי שתקו כשפעילות שמאל שהוטרדו ע"י פלסטינים בהפגנות לא טופלו? למה הן ממלאות פיהן מים כשתושבות דרום תל אביב מותקפות ע"י מסתננים? למה הן מחרישות כשמשפילים את אשת ראש הממשלה? ולמה יו"ר נעמ"ת, הגברת חגית פאר, נזכרה להתעורר מהתרדמת שלה רק כשהיא חשה צורך לתקוף ראיון של הגברת נתניהו בנושא?".

במהלך דבריה הציגה לחברי הוועדה צילום של הציוץ הפוגעני של בועז דרורי כלפי רעיית ראש הממשלה ותמונה של המיצגים המיניים שנראו בהפגנת השמאל. "אני חושבת שהשיח הזה פוגעני ואסור שיקרה. כל חטאה של גברת נתניהו הוא שהיא אשת ראש הממשלה, ועל זה היא צריכה לשלם?".

עוד סיפרה ח"כ שטרית על התבטאויות אלימות ומיניות כלפיה ברשתות החברתיות בגינן הוגשה תלונה: "זכויות נשים לא יכולות רק לשרת נרטיב של שמאל, הן חייבות להיות נחלת כלל הנשים וכולנו צריכות להיות מוגנות ללא קשר להשתייכות פוליטית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]